Yazar Olun Kazanın

Blog Yazarlığı Başvurusu

YAZARLIK BAŞVURUSU

Merhaba, gözünden herhangi bir şey kaçmaması için Aktüel üyesi olmadan hemen önce bu sayfayı dikkatle oku. Pek çok başvuruyu veya yazılan yazıyı bu sayfa okunup, incelenmediği ve dolayısıyla anlaşılamadığı için reddetmek durumunda kalıyoruz. Seyahat Bloglarında gönüllü gezginlerin yazıları yer alır.

Vakit ayırıp okuyarak, başvuru sürecinin sağlıklı olarak ilerlemesine yardımcı olacaksın.

Kamprota.com, iki farklı Blog’a sahiptir. Bunlar Seyahat Blogları ve Aktüel Blog ‘dur. Aktüel Blog’da yazılan yazılarınızda (Google Adsense Affialite) reklam gelir ortaklığı programı uygulanır. Ziyaretçi başına ve etkileşim başına kazanç sağlayabileceğiniz bu programdan, aşağıdaki Şart & Koşullara uyum sağladığınız sürece faydalanabilirsiniz. Seyahat Blog’ları bu programa dahil değildir.

Nasıl Çalışır?

Ücretsiz
Üye Olun

Ücretsiz üye olup, kullanıcı bilgileriyle hesaba giriş yapılır.

Yazı
Oluştur

İlgili kategorilerle alakalı özgün yazılar onaya gönderilir.

Kopya
Kontrolü

Gönderilen yazının kopya içerik olup olmadığı kontrol edilir.

Editör
Kontrolü

Yazı özgün ise, Editör tarafından yayına hazır hale getirilir.

Kelime Başına
Ücret

Kelime başına 0,008 TL ücretlendirme yapılır.

Ziyaret Başına
Ücret

Her 5.000 görüntüleme başına 1 TL kazanın.

Min. Çekme
Tutarı

Kazançlar 100 TL'ye ulaştığında çekme talebi yapılabilir.

Ticket
Sistemi

Destek hattı ile doğrudan sorularınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Kelime Başına Ücret nedir?

Yazıda geçen, cümlede bir anlam bütünlüğü oluşturan her bir kelime başına ödenen ücrettir. Bu ücret,  yazınız onaylandığında hesabınıza otomatik olarak yüklenir.

500 Kelime yazıyla
ne kadar kazanırım?

500 kelime içeren özgün her bir yazıdan 4 TL kazanabilirsiniz.

1000 Kelime yazıyla
ne kadar kazanırım?

1000 kelime içeren özgün her bir yazıdan 8 TL kazanabilirsiniz.

Sayfa Görüntüleme Başına Kazanç

Yazdığınız yazılar ziyaret edildikçe, kazanmaya devam edin. 

 

18 yaşını doldurmuş her birey başvuruda bulunabilir.

600 kelimeden oluşan bir yazınızı [email protected] adresine e-posta yoluyla veya https://kamprota.com/icerik-olustur bağlantısı üzerinden başvuru için gönderebilirsiniz.

Aşağıda ifade edilen “Blog Yazım Kuralları” kriterlerine uygun olmayan yazılar değerlendirmeye alınmayacaktır.

BLOG YAZIM KURALLARI

 • Kamprota ve Aktüel Blogları; günlük değildir. Wattpad değildir.   Bloglarda, her konuda yazılabilir, ancak yazıldığı konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler vermeyi veya farklı bir bakış açısı sunmayı yada bir sorunun çözümü ile ilgili yol veya yöntemlere yer vermelidir.
 • Yazı başlığı maksimum 150 karakterden oluşabilir. (Bkz. Google SERP)
 • Yazı başlığı, ilgili yazıyı tanımlayan anahtar kelimeyi içermelidir.
 • Yazının ilk paragrafında anahtar kelime yer almalıdır.
 • Yazı en az 450 kelime (tavsiye edilen 600) den oluşmalıdır.
 •  Ele alınan konu, alt başlıklarla derinleştirilmelidir.
 • Yazıda kaynak kullanılacaksa bu kaynaklar Kaynağın adı, sayfa numarası ve yazarının adı formatında yazının altında Kaynakça olarak belirtilmelidir.
 • Farklı blog yazılarından alıntılama yapılacaksa bu altıntılama en fazla 1 cümle ile yapılmalı, alıntı yapılan kaynak, adresi ve yazarın adına yer verilmelidir.
 • Fotoğraf kaynağı, internet üzerinden alıntılanmış ise fotoğrafın alındığı adres ve varsa fotoğraf sahibinin adına kaynakça bölümünde yer verilmelidir.
 • Affialite Marketing içeren içerikler üretmek yasaktır. Üyeliğinize son verilebilir.
 • Backlink içerikler üretmek yasaktır. Üyeliğinize son verilebilir.
 • T.C. yasalarına aykırı içerikler üretmek veya bu içeriklere karşı pozitif yaklaşımlar sağlamak kesinlikle yasaktır.   

Yazar hesabınız ile oturum açtığınızda. Üye menünüzde yazmış olduğunuz yazıları ve bu yazılardan ne kadar kazandığınızı herhangi bir anda kontrol edebilirsiniz.

Editör aşağıda maddeler halinde verilen esaslara göre yazılarınızı inceleyip onay verip vermemek adına bir karara varmaktadır:

1- Kopya Kontrolü: Yazınızın içeriği farklı kaynaklardan kopyalanmak suretiyle elde edilmiş ise yazınız reddedilebilir.  Bkz. Madde 2: Alıntılama.

2- Alıntılama: Alıntı yapılacak yayın bir kitap ise yalnızca vurgu yapılmak istenen en fazla 1-2 paragraf kaynakça belirtilerek (Yazarın adı, kitabın adı ve sayfa numarası) alıntılanabilir. Kaynak belirtiliyor dahi olsanız herhangi bir baskı veya dijital yayından sayfalarca yazıyı “alıntı yapmak” adı altında aynen aktaramazsınız. Bu, kopya içeriktir.

3- Anlam Bütünlüğü:  Yazılan yazı, yazının anlam bütünlüğüne katkısı olmayan doldurma kelime ve cümlelerle doldurulmamalıdır. Kelime sayısını arttırmak için yazılmış, anlam bütünlüğünü bozan kelimeler Editör tarafından silinerek yazı Anlam bütünlüğü bakımından akıcı bir hale getirilebilir. Çok sayıda doldurma  kelimeler ile yazı anlaması zor bir hale gelmişse şayet yazınıza onay da verilmeyebilir.

4- Kaynakça: Yazıyı yazarken kullanılan her kaynakla ilgili yazının sonunda ayrı ayrı bilgilendirme yapılmalıdır. Kaynakça (Kaynak yapılan kişi/kurum , Kaynağın adı, Metnin geçtiği sayfa no) formatında yapılmalıdır.

Aylık ne kadar kazanabileceğiniz, yazmaya olan ilginiz ve yeteneğinizle ilgili. Ayda ortalama 1000 kelime içeren 30 içerik (günde 1 içerik) üretirseniz yalnızca yazdığınız yazılardan 240 TL kazanabilirsiniz. Daha fazlasını yazarak ve yazdığınız bu yazılar ziyaret edildikçe, okundukça bu rakamı daha da artırabilirsiniz.

Kamprota Aktüel, sizi reklam gelirlerine ortak ediyor. Bu sistem, yazdığınız yazılar üzerinden elde edilen reklam gelirlerinin %30 ‘unu size ödeyerek çalışıyor.  

Kazanç bakiyeniz 100 TL ‘ye ulaştığında , bakiye çekme talebinde bulunarak  üye olurken kaydettiğiniz IBAN numaranıza Havale/EFT yoluyla paranızı alabilirsiniz.

100TL çekme limiti çok değil mi?
100TL ‘ye ortalama 1000 kelime içeren 12 yazı ile ulaşılabiliyor. Bu açıdan bakıldığında limitin fazla olmadığı sonucuna varabiliriz.

Yazarlık hesabınız sizin talebinizle silinmediği sürece kazançlarınız da bu hesapla birlikte silinmez. Kazanılan haklarınızın korunması kapsamında herhangi bir teknik sebeple hak kaybına uğramamanız için kazançlarınızın kayıt altına alındığı tablolar günlük periyodlarla (Hergün: 04:30’da) otomatik olarak yedeklenerek bu yedekler farklı sunucular üzerinde saklanmaktadır.

Kategori ağacımızda yer alan tüm kategoriler ve bu kategorilerle ilişkili tüm alt konularla ilgili Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına uygun içerikler üretebilirsiniz. Backlink ve Affialite Marketing odaklı yazılar kabul edilmez.

 

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Kaynaklar korunuyor.