Vietnamda Alışveriş ve Gece Hayatı

El sanatlarını ve pazarlığı seven herkes için Vietnamda Alışveriş bir başkadır. Ahşap el işlemeleri, ipek, lak, seramikler, renkli yerel çantaları, giysiler ve el boyaması ipek  kumaşları görmeye değer. Giysileri özellikle çok değerlidir ve terziler birçok yerde, özellikle Hoi An ‘da olmak üzere 24 saat boyunca kıyafet üretimi yapan yerler mevcuttur.

Her kasaba ve şehirde bir veya daha fazla pazar bulunur ve bunlar sadece alışveriş yapmak için  değil sırf görmek için bile ziyaret etmeye değerdir. Hanoi ve Ho Chi Minh City’de önde gelen uluslararası ve yerli markalar satan lüks alışveriş merkezlerini de bulunur.

Vietnamda alışveriş yaparken özellikle küçük dükkanlarda ve pazar yerlerinde gözünüze çarpan herhangi bir ürün için pazarlık etmekten çekinmeyin, ancak pazarlık yaparken  iyi huylu olmayı unutmayın. Büyük kasaba ve şehirlerdeki hediyelik eşya dükkanlarının birçoğu rekabetçi fiyatlar uygulamazlar çoğu ürün sabit fiyatlıdır.

 

Mağazalarda Alışveriş Saatleri

Mağazalar: Mağazalar genellikle haftanın yedi günü 08:00 – 20:00 arası açıktır. Bazı yerler 22:00 kadar açık olabilmektedir.

 

Vietnamda Gece Hayatı

Vietnamda Gece Hayatı

Ho Chi Minh Şehri, vasat barlardan tutun da çok lüks mekanlara kadar çeşitli bar ve kulüplerle doludur. Gece hayatının çoğu 1. Bölge’de yoğunlaşmıştır. Hanoi’nin gece hayatı daha sessiz ve sakindir öyle ki saat 22:00 den sonra sokaklar sessizleşebilir. Mekanlar burada nispeten küçük olma eğilimindedir ve Old Quarter ve Hoan Kiem gölü çevresinde yoğunlaşmıştır.

Canlı müzik ağırlıklı olarak, yerel caz ve rock gruplarına ev sahipliği yapan birkaç barla uluslararası otellerde performans gösteren Filipinler ve Tayland’ın uluslararası etkinlikleriyle sınırlıdır. Diğer yerlerde ise gece hayatı genellikle küçük barlar ve otellerle sınırlıdır. Ancak Vietnam’ın merkezindeki Hoi An’da  bar ve kafelerin çok güzel manzaraları vardır.

Daha kültürel bir şeyler arayan ziyaretçiler kukla tiyatrosunu ziyaret edebilirler. Kaldırım üzerlerindeki publar da eğlenceli bir sosyal deneyim sunar. Arkadaş canlısı bölge halkı sık sık gelen yabancı ziyaretçilerle etkileşimde bulunmayı seviyorlar.

Buralarda haşlanmış bıldırcın yumurtası gibi atıştırmalık yiyecekler genelde mevcuttur. Başlıca turistik bölgelerdeki bazı restoranlarda, özellikle Hanoi, Ho Şi Min Kenti, Danang ve Hue’da geleneksel müzik ve dans gösterileri yapılmaktadır. Bunlardan birine denk gelirseniz görsel şölenin tadını çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Reklamsız gezinti için

 

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır