Vietnam Vizesi almak zor mu?​

Vietnam Vizesi almanın zor olduğundan söz ediliyor. Ancak bunun yanlış bir kanı olduğunu söyleyebiliriz. Vietnam yetkililerinin Vize başvurularını reddetmemesinin en büyük sebebi C1 BELGESİ ‘nin başvuru esnasında bulunmamasıdır.  Gerek KAPIDA VİZE için gerekse Konsolosluktan yapılacak başvurularınızda C1 Belgenizi almış olmanız gerekiyor. C1 Belgesi ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Vietnam Turistik Vizesi

Vietnam Türk vatandaşları için vize uygulamaktadır. Bu durum turistik seyahatler için de geçerli olup bu ülkeye gerçekleştirilecek turistik seyahatler öncesinde Vietnam turistik vizesi olması zorunludur. Vietnam turistik vize için pasaportun istenilen kriterlere uyması çok önemlidir. Vietnam turistik vize işlemleri için pasaportun geçerlilik süresi seyahat süresi sonrası 6 aydan daha az olmamalı, ve pasaportun vize bölümünde en az 2 adet boş sayfası olması gerekmektedir. Yıpranmış, zarar görmüş pasaportlarla yapılmak istenen vize başvuruları reddedilmektedir. Vietnam turistik vizesi kısa süreli kalış hakkı tanıyan ve ticari ve ziyaret gibi başka bir geliş amacı olmayan kişiler için verilen vizedir. Vietnam turistik vize ile turistik seyahat imkanınız olup çalışma imkanınız olmamaktadır. 

Turistik vize ile hak tanınmayan faaliyetlerde bulunması durumunda cezai yaptırımlarla ile karşılaşılmaktadır. Bu sebeple seyahat amacınıza uygun olan Vietnam vizesi için başvuruda bulunmanız çok önemlidir. Umuma mahsus pasaport sahipler bütün turistik seyahatler için resmi pasaport sahipleri ise 90 günü geçen turistik seyahatler için Vietnam turistik vizesi almalıdır. Vietnam turistik vizesi kısa süreli bir vize olup tek girişli bir vizedir. Vietnam turistik vizenin süresi vize başvurusu sırasında gerçekleşmesini planladığınız Vietnam seyahatinin süresi kadar olmaktadır, turistik vizenin süresi planladığınız Vietnam seyahatinden daha uzun olamıyor. Ayrıca, Vietnam turistik vize tek girişli bir vize olmaktadır. Dolayısıyla elinizdeki vizenin geçerlilik süresinden önce Vietnam’dan tekrar Vietnam’a gelmek istediğinizde yeniden vize başvurunda bulunmanız gerekiyor.

Gerekli Evraklar

Vietnam turistik vize için gereken evrakları aşağıda yazılmaktadır.

1. C1 Davetiyesi

Vietnam turist vizesi alımı için C1 davetiyesi şarttır. C1 Davetiyesi olmadan yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir. C1 Belgesi hakkında bilgi almak için buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

2. Vize başvuru formu

Vietnam turistik vizesi için eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Vietnam makamlarınca hazırlanan başvuru formu istenmektedir.

3. Pasaport 

Vietnam turistik vize için güncel pasaportunuzun aslı gerekmekte olup pasaportunuzun istenilen kriterlere uyması çok önemlidir. Pasaportunuzun seyahat sonrası en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

4. Fotoğraf

Vietnam turist vizesi için biyometrik fotoğraf getirmelisiniz. Fotoğrafınız beyaz fon üzerine çekilmiş olmalı ve güncel olmalıdır. Bu fotoğraftan sizden 2 tane istenmektedir.

5. Nüfus cüzdanı

Vietnam turistik vizesi için nüfus cüzdanınızın fotokopisi istenmektedir.

6. Dilekçe 

Ülkeye giriş ve çıkış tarihlerini içeren dilekçe.

7. Otel ve uçak rezervasyonu

Vietnam turistik vize için hem otel rezervasyonu hem de gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu ile ilgili belgeleri vermeniz gerekmektedir.

Yukarıda yazılan evraklar Vietnam turistik vize için normal şartlar altında gereken evraklar olup turist vizesi için başvuran tüm kişilerin getirmesi gereken evraklardır. Vietnam makamları vize işlemlerinizin sorunsuz olarak gerçekleşmesi için istenen evrakları eksiksiz olarak vermenizi istemektedir. Evrakların eksik olması ya da yanlış bilgi içermesi durumunda vize işleriniz uzayabilip olumsuz olarak da sonuçlanabilmektedir. Evraklarınızı Vize Merkezi temsilcilerinin temsilcileri ve tavsiyeleri doğrultusunda hazırlayıp Vize Merkezi aracılığıyla başvuruda bulunursanız vize başvurunuz daha sağlam olarak gerçekleşmektedir. Bununla birlikte Vietnam makamları gerekli görmesi halinde sizde ek evrak isteyebilmektedir. Vize Merkezi ile yapılan başvurularda bu durumla karşılaşılması halinde temsilcilerimiz sizinle iletişime geçip çözüm üretmeye çalışılarak size destek olunmaktadır. Vietnam turistik vize için gereken evraklar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız ya da turistik vize hakkında merak ettiğiniz konular ve sormak istediğiniz bir şey varsa  Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Vietnam Ticari Vizesi

Gerekli Evraklar

1. B1 belgesi

Vietnam ticari vize için B1 belgesi adı verilen davetiye yazısı gerekmektedir. Bu belge Vietnam dış işleri bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır. Bu belgeyle ilgili yazımıza göz atmak , ayrıntılı olarak bilgi almak için tıklayın.

2.Vize talep dilekçesi

Vietnam ticari vize talep dilekçesi de ticari vize için gerekli olan bir diğer evraktır. Bu evrakın Vietnam makamlarının istediği kriterlere uyması çok önemlidir. Dilekçeniz şirketinizin antetli kağıdına ve şirket yetkilisi ya da işveren tarafından yazılmış ve şirket yetkilisi tarafından kaşe atılarak imzalanmış olmalıdır. Dilekçede vize başvuru sahibinin Vietnam seyahat tarih aralıklarını, seyahat amacını, seyahatin sponsorunu ve vize ihlalinde bulunulmayacağı beyan edilmelidir. Dilekçeniz İngilizce yazılmalıdır.

3.Pasaport

Vietnam makamları pasaportun istenen kriterleri karşılayıp karşılamadığına çok önem vermektedir. Pasaportunuzun seyahat sonrası en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

4.Vize başvuru formu

Vietnam ticari vize için Vietnam makamlarınca hazırlanmış vize başvuru formu gereklidir. Vize başvuru formu  başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmalı, başvuru sahibinin diğer evraklarında belirttiği bilgileri desteklemeli ve ıslak imzası olmalıdır.

5. Fotoğraf

Vietnam ticari vize için sizden 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. Fotoğrafınız güncel olmalı, önden çekilmiş olmalı ve yüzü gizleyen unsurlar olmamalıdır.

6. Otel ve uçak rezervasyonu

 Vietnam ticari vize için hem otel rezervasyonunuzun hem de gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyonunuzun olduğunu gösterir belge gereklidir.

7. Seyahat sağlık sigortası

Gerekli evraklar arasında en az 30.000 Euro değerinde, uluslararası geçerliliği olan, başvuru sahibinin Vietnam seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası da vardır.

Bu listede yer alan evraklar Vietnam ticari vize için normal koşullar altında istenen gerekli evraklar olup ticari vizeyi almak isteyen bütün kişilerden istenen evraklardır. Gereken evrakları eksiksiz verilmesi ve doğru bilgileri içermesi başvuru işlemlerinizin sorunsuz olarak gerçekleşmesi için önemlidir. Aksi takdirde, vize işlemlerinin uzayabilir ya da ret olarak sonuçlanabilmektedir. Yetkili Vietnam makamları vize işlemleri sırasında gerekli görmesi halinde sizden ek evrak isteyebilmektedir. 

Vize Danışmanları

Vize Firmanızla ilgili faaliyetlerinizi paylaşmak için “Temsilci Üye” olun.

Vize Danışmanı
Reklamsız gezinti için Giriş Yap / Üye Ol! Vize hizmetlerimiz ile ilgili ayrıntılı bilgi...
Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır