Vietnam Ulaşım Rehberi : Vietnam’a nasıl gidilir?

Vietnam’a gitme kararı aldık peki ya vietnam ulaşım ‘ı konusunda neler yapacağız. Türkiye Vietnam Ulaşımı yada Vietnam ile çevre ülkelerle ulaşımı nasıl yapacağız? Buyrun bu yazımızda cevaplıyoruz.

 

Vietman Havayolu Ulaşımı

Türkiye’den Hanoi’ye doğrudan uçuşlar yapan havayolu şirketleri Türkhava Havayolları ve Onurair ‘dir.

Vietnam üzerinden gerçekleştireceğiniz uçuşlar için ise Vietnam Uluslararası havayolu şirketinin web adresi www.vietnamairlines.com ‘dir. Vietnam, Cathay Pacific (www.cathaypacific.com) ve Thai (www.thaiairways.com) dahil olmak üzere yakındaki merkezlerden birçok havayolu şirketi tarafından uçuş imkanı sunulmaktadır.

Başlıca havaalanları: Tan Son Nhat Uluslararası Havaalanı ve Noi Bai Uluslararası Havaalanı ‘dır.

NOT: Ho Chi Minh City’nin 40 km (25 mil) güneyinde yeni bir havaalanı olan Long Thanh Uluslararası Havaalanı’nın 2020 yılına kadar faaliyete girmesi bekleniyor.

Vietnam Karayolu Seyahati

Vietnam‘a doğrudan Türkiye üzerinden Karayolu pek makul bir tercih olmayacaktır. Çevre ülkelere Ör: Kamboçya Uçakla seyahatin ardından karayoluyla seyahatinize devam etmenizi öneririz.

Lang Son, Mong Cai ve Lao Cai’den Çin’e, Moc Bai ve Xaxia’dan Kamboçya’ya ve Lao Bao, Nam Can, Na Meo, Tay Trang ve Cau Trieu’dan Laos’a giden yollar var. “Saygon Yolcu Taşımacılığı” adlı Şirketin Kamboçya ile Phnom Penh (Vietnam) arasında hareket eden düzenli otobüs seferleri var.

İletişim bilgileri:

Tel: +84 8 3854 6110

Web:  www.saigonbus.com.vn

Vientiane, Laos – Hanoi ve Savannakhet, Laos – Hue otobüs hizmetleri mevcut. Otobüs duraklarından bunlar için bilet almanız gerekiyor ve hiçbir yolculuk en rahat yolculuk değil. Çin’den Vietnam’a geçen herhangi bir otobüs bulunmuyor. Yolcular sınırda otobüs değiştirmek zorundadır.

Tren yolu Seyahati

Pekin-Dong Dang-Hanoi’den demiryolu ile Çin’den Vietnam’a geçip geri dönmek mümkün. Ayrıntılar için Vietnam Demiryolları ile iletişime geçin

Tel: +84 4 3942 5972

Web:  www.vr.com.vn

Reklamsız gezinti için

İngilizce konuşabilen operatörden bilgi alınabilir. Veya web sayfasını ziyaret ederek de bilgi edinebilirsiniz.

Ulaşım başlığı altında eklemek istediklerinizi “Rehberi Düzenle” bölümünden Vietnam Gezi Rehberi ‘ne yazabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır