Tiflis Uluslararası Havalimanı

Tiflis Uluslararası Havalimanı

Tiflis Uluslararası Havalimanı, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’de hizmet vermektedir ve ülkenin uluslararası uçuşlar için ana havalimanıdır. Tiflis Havaalanı kılavuzumuz havaalanı iletişim bilgilerini, terminal tesisleri ile ilgili bilgileri ve yakınlardaki konaklama önerilerini sunar.

 

HAVALİMANI BİLGİLERİ

Liman Kodu: TBS

Havaalanı danışma masası

Telefon: +995 32 231 0341), halka açık alanda merkezi bir konumda bulunur ve 24 saat açıktır.

Web sitesi: http://www.tbilisiairport.com

ULAŞIM TARİFİ:

Havaalanı, Kheti Otoyolu ile doğrudan şehir merkezine bağlanıyor.

Toplu taşıma

Direkt otobüs seferleri (güzergah 37) terminal dışından Tiflis’in merkez tren istasyonuna düzenli olarak çalışmaktadır (Yolculuk süresi: 35-40 dakika; ücret: 0.50 Lari).

Ölçülü kabinler terminali hemen dışında işletmek (yolculuk süresi: 20-25 dakika; kişiler 25 Lari). Taksiler önceden rezerve edilebilir (Tel: 995 32 251 1511).

Raylı Sistem

Tren istasyonları havalimanından 70 m uzaklıktadır. Çalışma saatleri 07:55 ve 17:20 arasındadır.  Şehir merkezine yolculuk zamanı: 20 dakika; ücret ise  0.5 Lari’dir.

TİSLİS ORJİNLİ UÇUŞ

HAVALİMANI TESİSLERİ

Exchange Ofis

Ana salonda döviz bozdurma olanakları sunan birkaç banka bulunmaktadır. Terminal binası boyunca çok sayıda ATM konumlandırılmıştır.

Gıda

İki adet kafe, 24 saat açık bir burger salonu ayrıca 24 saat açık bir de bar vardır.

Alışveriş

Gümrüksüz Satışlar mevcuttur. Uçuş programlarına göre açık olan mağazalar Euro kabul edilmektedir. Sunulan ürünler arasında yerel şarap, şekerleme ve hediyelik eşyaların yanı sıra normal alkol, tütün ve kozmetik karışımı da bulunmaktadır.

Bagaj

Bagaj tesisleri, Varışlar’da mevcuttur ve ücretsiz arabalar sağlanmaktadır. Bagajlarını yanlış yerleştirmiş olan yolculara yardım etmek için varış salonunda kayıp telefon bürosu (tel: +995 32 231 0263) bulunmaktadır.

Diğer

Bu hizmetlerin yanı sıra Tiflis Uluslararası Havalimanı’nda da bir bebek bakım odası bulunmaktadır.

İletişim Olanakları

Havaalanı genelinde ücretsiz Wi-Fi internet erişimi mevcuttur. Yolcu kullanımı için terminalde umumi telefonlar mevcuttur.

Engelli Tesisleri

Havaalanı, tekerlekli sandalyeyle erişilebilir ve özel olarak tasarlanmış tuvaletler mevcuttur. Ek yardım isteyen yolcular seyahat etmeden önce havayollarıyla iletişim kurmalıdır.

Otopark

Kısa ve uzun süreli parklar, terminal binalarının hemen dışında bulunmaktadır.

Araç Kiralama

Uluslararası araç kiralama şirketleri Avis, Bütçe, Dolar, Atılgan, Europcar ve Hertz, yerel operatörlerin yanı sıra havaalanında temsil edilmektedir.

Reklamsız gezinti için

 

TİFLİS HOTELLERİ

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır