ST. PETERSBURG

GEZİ REHBERİ

St. PETERSBURG GEZİ REHBERİ

 GENEL BİLGİLER


Popülasyon:
4,9 Milyon

İklim:
Ilıman / Karasal

Rakım:
3 m
T
Telefon Kodu:
+7 812

Metro Ağı:
Var

Havaalanı:
Var

Konuşulan Dil:
Rusça

Bunlara dikkat


PRİZ TİPİ:

ST PETERSBURG HAVA DURUMU

  BORDO PASAPORT


Vize:
Zorunlu

Başvuru:
Min. 1 Ay önce

Pasaport:
Min. 6 Ay

KONSOLOSLUK BİLGİLERİ

St. Petersburg Başkonsolosu: Yunus Belet

Posta adresi
191036, 7-ya Sovetskaya Ulitsa, No:24, St. Petersburg – Rusya Federasyonu

TELEFON:

Konsolosluk Santrali:  +7 812 577 18 12 (Konsolosluk işlemleri hakkında hafta içi saat 14.00-18.00 arasında: +7 812 577 44 69)

Acil Durum: +7 931 969 19 07

Fax: +7 812 577 42 90
E-posta: [email protected]

 [email protected]

GENEL BAKIŞ

GİRİŞ

Bu St Petersburg gezi rehberi ile St Petersburg seyahatinizde işinize yarayacak rehberlik hizmetlerinden, tur acentalarına, St Petersburg tarihinden gezilecek yerlerine , alışveriş ve ulaşım bilgilerinden konaklama imkanlarına kadar tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. St Petersburg gezi rehberi ‘ne seyahatiniz sonrasında eklemek istediklerinizi [email protected] adresine yazarak deneyimlerinizi, anılarınızı Kamprota ile paylaşabilirsiniz.

RUSYA GEZİ REHBERİ İÇİN TIKLAYIN

ST. PETERSURG TARİHİ

Moskova’nın Rusya’nın başı, St Petersburg’un ise kalbi olduğu söylenir. St Petersburg 300 yıl boyunca yazarlar, şairler, ressamlar ve oyun yazarları üreten ülkenin kültürel başkenti olmuştur.

Resim ve edebiyattan sokak tiyatrosuna kadar her şeyi sergileyen sanat için hareketli bir merkez olmaya devam ediyor. Odak noktaları arasında ünlü Kirov balesine ev sahipliği yapan Mariinsky Tiyatrosu ve 1764 yılında Büyük Catherine tarafından kurulan dünyanın en büyük sanat müzesi olan Hermitage yer alıyor.

Bugün eski kentin üzerine bindirilmiş, alternatif kafeler, tekno kulüpleri ve dünyadaki en derin metro istasyonlarından bazılarıyla dolu modern bir metropoldür. Ayrıca, 2018 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için 69.000 kişilik yeni bir futbol stadyumu yapıldı. Özellikle güneşin haziran ortasından temmuz ayının başlarına kadar zorlukla batarken, kentin ünlü “White Nights” sezonu ile aynı zamana denk geleceği için hayranlar unutulmaz bir zaman geçirecekler.

Bu zamansız ve romantik kentin tarihi merkezi, Neva ve Fontanki Nehirleri tarafından bağlanan arazinin hilallerine odaklanmıştır. Burada Amiralliği, Ermitaj ve Dvortsovaya Ploshchad’ı (Saray Meydanı) ve St Petersburg’un en seçkin caddesi Nevsky Prospekt’i bulacaksınız.

Admiralty’nin batısında, ünlü tiyatroya ev sahipliği yapan Mariinsky, nehrin karşısında ise üniversiteleri ve müzeleriyle Vasilyevsky Adası, Peter ve Paul Kalesi’ne ev sahipliği yapan Petrogradskaya Storona yer alıyor.

GÜVENLİK

St.Petersburg’da sokak suçları nadir de olsa görülebilir. Üzerinizde çok miktarda para taşımak pek akıllıca değildir. Ülkede siyahi ve uzak doğulu insanlara karşı ırkçı bir tavır gözlemlenebilir. Rusya’da uyuşturucu kullanımı yasal değildir. Rusya, uyuşturucu madde konusunda sıfır tolerans politikası izler.

Uyuşturucu herhangi bir madde ile yakalanmanız, başınıza çok ciddi dertler açacaktır. Uzak durmanızı tavsiye ederiz. 

LGBT+ YOLCULAR

Eşcinsellik Ülke genelinde yasadışı değildir.  Ancak yine de özellikle kırsal bölgelerde son yıllarda pek çok sözlü ve fiziksel darp rapor edilmiştir.  Seyahat güvenliğiniz için Seyahatiniz öncesinde mutlaka bağlı bulunduğunuz şehrin LGBT+ Derneklerine danışıp, Moskova seyahatiniz öncesinde tavsiyelerini mutlaka alın.

SAĞLIK

Sağlık Hayatı başlığı altında eklemek istediklerinizi “Rehberi Düzenle” bölümünden St.Petersburg Gezi Rehberi ‘ne yazabilirsiniz.

ULAŞIM

Toplu taşıma

St Petersburg’da ulaşım tramvaylar, geleneksel otobüsler, tramvay otobüsleri, metro trenleri ve taksiler (minivanlar da denir) tarafından sunulmaktadır. Ulaşım sistemi ucuz ve etkilidir. St Petersburg’un merkezinden kilometrelerce yayıldığını ve duraklar arasında uzun boşluklar olabileceğini unutmayın;  metroyu kullanın.

Otobüs durakları, durağa en yakın binaya monte edilmiş bir otobüsü gösteren mavi-beyaz bir işaret ile belirtilmiştir. Kaldırım kenarında bekleyen insan kalabalığı aramak genellikle daha kolaydır. Geleneksel otobüslerde, bir kiosk veya sürücüden bir bilet almalı ve biniş yaparken makinede onaylamalısınız.

Tramvaylar ve tramvay otobüsleri, geleneksel otobüslere benzer rotalarda çalışır. Duraklar, lamba direklerinde işaretlerle veya bazen elektrik hatlarından asılı bir “T” işaretiyle işaretlenmiştir. Biletler, otobüslerde kullanılanlarla aynıdır.

Metro veya St Petersburg Metropoliten (tel: +7 8800 350 1155; www.metro.spb.ru) istasyonlar geniş aralıklarla yerleştirilmiş olmasına rağmen hızlı ve verimlidir. İstasyon bilet gişeleri, yürüyen merdivenlerin tepesindeki makinelerde biriktirilmesi veya kaydırılması gereken tek seyahat jetonları () ve 10 seyahat manyetik kartları satar. Tüm istasyonlarda bulunan, yüklenebilir akıllı kartları da kullanabilirsiniz.

Metro sistemindeki tüm lokasyon isimleri Kiril dilindedir, bu nedenle İngilizce çevirileri olan bir metro haritası gereklidir. İstasyonlar, geceleri aydınlatılan büyük mavi ‘M ‘işaretleri ile tanımlanır. Metro kavşak istasyonlarının her hatta farklı bir isim olduğuna dikkat edin.

Taksi ile Ulaşım

St Petersburg’un yaşlanan Volga ve Lada taksileri filosu (‘T’ harfi ile işaretlenmiş) ortada işaretlenebilir veya Petersburg Taksi 068 (tel: 068 veya +7 812 324 7777) aracılığıyla rezerve edilebilir. Ancak, sayaçlara güvenilmez ve ücretler genellikle ayrılmadan önce müzakere ile kararlaştırılır. Tahmin edilebileceği gibi, yabancılar için fiyatlar şişirilir – makul bir ücrete ulaşmak biraz pazarlık gerektirir.

Birçok yerel araç sahibi, gelirlerini gayri resmi taksi şoförü olarak hareket ederek desteklemektedir, ancak Rusça’da akıcı değilseniz, bir ücret veya varış noktasını pazarlamak neredeyse imkansızdır. Güvenlik nedeniyle, sürücü dışında kimseyi içeren bir araca asla binmemelisiniz.

Araç Kullanımı

Çukurlar, kaotik sürüş koşulları ve korkunç trafik polisi St Petersburg’da sürüş için ciddi bir caydırıcı sebeptir.            Araç kiralama nadiren mümkündür, ancak İngilizce konuşan bir şoförlü araç kiralamak mümkündür.

Cadde tarafı otopark genellikle ücretsizdir, ancak Nevsky umudu boyunca yasaklandı. Diğer kısıtlı alanları gösteren işaretlere dikkat edin. Lüks mağazalar, oteller ve restoranlar dışında, üniformalı görevliler aracınızı küçük bir ücret karşılığında izleyebilir. Başka yerlerde olduğu gibi, arabanızda sergilenen eşyalar veya eşyalarınızı asla bırakmayın.

Araç kiralama

Neredeyse tüm kiralık arabalar bir şoförle birlikte gelir. Ana sağlayıcılar Astoria Servisi (tel: +7 812 570 5462; www.astoriaservice.ru), Avis (tel: +8 800 250 1213; www.avis-rentacar.ru) ve Hertz’dir (tel: +7 495 775 8333). ; www.hertz.ru).

Bisiklet kiralama

Kiralık Bisiklet (tel: +7 812 981 0155 veya +7 812 907 6409; www.rentbike.org) ve diğer bisiklet turu şirketleri için kiralık bisikletler mevcuttur, ancak yoğun trafik, yoksul yol yüzeyleri ve yetersizliği için hazır olun sürücüler arasında bisikletlilerin farkındalığı. Hırsızlık da bir sorun.

GEZİLECEK YERLER

Turist Büroları

Şehir Turizmi Bilgi Merkezi
Sadovaya ulitsa 14/52, St Petersburg, 191023 + 7 812 242 3909.
Pzt-Paz 10:00-19:00

http://www.ispb.info
Sadovaya ulitsa’daki St Petersburg Turist Danışma Bürosu, yerel bilgi çağrısı için iyi bir ilk limandır. Şehrin etrafında birkaç bilgi noktası tutuyorlar.

Pass Kart

St Petersburg Kartı (www.petersburgcard.com/tr) 50 yerel müzeye ve ilgi çekici mekana ücretsiz giriş sağlar ve metro, otobüs, tramvay ve tramvay biletlerini ödemek için yüklenebilir bir çip içerir. Yapılan yükleme 2 gün ile 7 gün arasında geçerlidir.

Khram Spasa-na-Krovi (Dökülen Kan Kilisesi)

Moskova’daki St Basil Katedrali’nde modellenmiş olan bu kilise, sosyalist radikallerin 1 Ocak 1881’de İmparator Alexander II’ye suikast yaptığı yerde inşa edildi. Kiremitli kubbelerden oluşan bir fantezi koleksiyonuyla taçlandı ve göz kamaştırıcı mermer ve ışıltılı mozaiklerin büyüleyici bir şekilde restore edildiği bir iç mekanına sahipti. Dış cepheden kanalın karşısındaki naberezhnaya Kanala Griboedova manzarası yer alır.

Naberezhnaya Kanala Griboedova 2, St Petersburg, 191186 + 7 812 315 1636.
Sal-Pzt 10:30-18:00 (Ekim-Nis); Sal-Pzt 10:30-22:30 (Mayıs-Eylül).

Russkiy Muzyei (Rus Müzesi)

St Petersburg Rus Müzesi

Müze, 1.000 yıldan daha eski ustalardan Malevich, Kandinsky ve Chagall gibi modern efsanelere kadar dünyanın en güzel Rus resimlerini barındırıyor. Perşembe günleri açık olan Mikhailovsky Sarayı girişi için ek ücret alınmaktadır.

Adres: Inzhenernaya ulitsa 4/2, St Petersburg, 191186 + 7 812 595 4248.
Saatler: Çar-Paz 10:00-18:00, Per 13:00-21:00, Pzt 10:00-20:00.

http://en.rusmuseum.ru/

Hermitazh (Hermitaj)

Hermitage Museum

İtalyan mimar Bartolomeo Rastrelli tarafından tasarlanan,Rusya’nın en iyi sanat eserleri ve antika koleksiyonu arasında yer alır. Burada üç milyondan fazla eser sergileniyor. Ayrıca Leonardo da Vinci, Michelangelo, Raphael, Titian, Rembrandt ve Rubens eserleri de bulunmaktadır. Her sergide sadece bir dakika geçirerek Hermitage’yi gezmek yaklaşık 10 yıl alır.

Adres: Dvortsovaya ploschad, St Petersburg, 190000 + 7 812 710 9079
Saatler: Sal, Perşembe, Salı-Sus 10:30-18:00; Çar, 10:30-21:00.

http://www.hermitagemuseum.org

Fabergé Müzesi

Fabergé Müzesi

Güzel Shuvalovsky Sarayı’na ev sahipliği yapan bu müze, bej renkli mücevherli yumurtalarıyla ünlü olan kuyumcu Carl Fabergé’nin çalışmalarına adanmıştır. 4.000’den fazla dekoratif Rus sanat eseriyle dünyanın en büyük tasarım koleksiyonuna sahiptir. Ziyarett için en az beş gün önceden rezerve edilmelidir.

Adres: Nab reki Fontanki 21, St Petersburg, +7 812 333 2655.
Saatler: Pzt-Paz 10:00-21:00.

http://fabergemuseum.ru

St Isaac Katedrali (Aziz İshak Katedrali)

St Isaac Katedrali

Çar Alexander I tarafından yaptırılan bu muhteşem imparatorluk katedrali, Nevsky prospekt’ün batısındaki bataklık zeminde bir mühendislik şaheseridir. St Peter’i Vatikan’da rakip kılan yaldızlı bir kubbe ile taçlandırılan katedral, 1858 yılında tamamlandı. İç mekanı adeta göz kamaştırıyor ve kubbeye çıkanlar (ayrı bir biletle erişilebilir) muhteşem panoramik manzaralar ile ödüllendiriliyor.

Adres: Isaakievskaya ploshchad 1, St Petersburg, 19000 + 7 812 315 9732.
Saatler: Per-Salı 10:30-22:30 (Mayıs-Eylül); Per-Sal 10:30-18:00 (Ekim-Nis) (Katedral); Pzt-Paz 10:30-22:30 (Mayıs-Ekim), Per-Sal 10:30-18:00 (Kasım-Nis) (Colonnade).

http://eng.cathedral.ru

Petropavlovskaya Krepost (St Peter ve Paul Kalesi)

Petropavlovskaya Krepost (St Peter ve Paul Kalesi)

1703 yılında Büyük Petriler tarafından bölgeyi İsveçlilerden korumak için inşa edilen bu kale kısa süre sonra siyasi bir hapishane haline geldi. Ünlü mahkumlar arasında Dostoyevski, Gorki ve Troçki, ayrıca Peter’ın oğlu Alexei de vardı. Kasvetli hücreler artık bir müzedir.

Adres: Petropavlovskaya krepost, St Petersburg, 197046 + 7 812 230 6431.
Saatler: 10:00-18:00

http://www.spbmuseum.ru

Büyük Peter Kulübesi

Büyük Peter Kulübesi

St Petersburg’da inşa edilen ilk ev büyük bir saray değildi. Büyük Peter’in görkemli imparatorluk kentinin yapımını denetlediği mütevazı bir ahşap kabindi.

Adres: Naberezhnaya Petrovskaya 6, St Petersburg, 197046 + 7 812 595 4248
Saatler: Pzt, Çar, Cum-Paz 10:00-18:00; Perşembe 13:00-21:00

http://en.rusmuseum.ru/cabin-of-peter-1/

Piskariovskoye Memorialnoe Kladbishche (Piskarivskoye Memorial Mezarlığı)

Reklamsız gezinti için

Burası, Rusya’nın en karanlık tarihlerinden biri olan 1941-44 Leningrad kuşatmasının Nazi ablukasında açlıktan ölen 500.000 St Petersburg vatandaşının toplu mezarları yer alır. Şehrin ıstırabının ve dayanıklılığının hikayesi Anıt Salonlarda güçlü bir şekilde anlatılmaktadır.

Adres: Nepokorennykh prospekt 72, St Petersburg, 195273 + 7 812 297 5716
Saatler: 09:00-18:00 (Ekim-Nis), 09:00-21:00 (Mayıs-Eylül).

http://pmemorial.ru/eng-memorial

ŞEHİRDE YAPILABİLECEKLER

Nehir turları

Birçok operatör, St Petersburg nehri ve kanallarında tekne turları düzenleyerek Dökülmüş Kan Kilisesi gibi ünlü yerleri ziyaret ediyor, ancak çoğu Rus. En iyi İngilizce dil operatörü naberezhnaya Reki Fontanki’deki iskelesinden her gün (Mayıs-Eylül) birkaç tur düzenleyen Anglotourismo’dir. Diğer tekne turları, Griboedova kanalından, Moyka Nehri’nden, Fontanka Nehri’nden ve Zayachy adasının etrafından geçen kanaldan kalkmaktadır.

+7 921 989 4722.http: //www.anglotourismo.com

Yürüyüş turları

Anglotourismo, nisan ayından eylül ayına kadar 1030’da Diner’den (27 naberezhnaya Reki Fontanki) ayrılarak şehirdeki ücretsiz, günlük İngilizce dili yürüyüş turları sunmaktadır. Ancak, 5km (3 mil) boyunca gezinerek ünlü yerlerin çoğunu görebilirsiniz. Nevsky prospekt’ten Amirallik’ten Anichkov Köprüsü’ne … … ve yol boyunca ufak tefek değişiklikler yap.

+7 921 989 4722.http: //www.anglotourismo.com

Kirovsky Adaları

St Petersburg şehir merkezinin kuzeyinde bulunan Kirovsky Adaları (Kamenny, Yelagin ve Krestovsky) şehir sakinleri için popüler dış mekanlardır. Birçok zengin St Petersburg sakininin burada muhteşem evleri var, ancak sıradan halk parklarda piknik yapmaya, yapraklı caddelerde yürümeye ve göllerde tekneye gelmeye başladı. Özellikle yaz ortasında Beyaz Geceler sırasında popülerdir. Kamenny, Chyornaya Rechka metrosunun karşısındaki köprüyü geçerken, Krestovsky ve Yelagin’e Krestovsky Ostrov istasyonundan erişilebilir.

Petergof (Peterhof)

St Petersburg’un 32 km (20 mil) batısında yer alan Peterhof Büyük Sarayı, Büyük Peter tarafından inşa edildi ve Bartolomeo Rastrelli tarafından yeniden düzenlendi. Bu çarpıcı Versay tarzı saray, Çarların zamanından kalma en büyük kalıntılardan biri ve Rus barok tarzının muhteşem bir örneği. Peterhof’taki orijinal sahil evi olan Monplaisir de dahil olmak üzere, 600 hektarlık (1500 dönümlük) mülkün etrafında başka saraylar yer almaktadır. Trenler Baltisky vokzal’dan Novy Peterodvets’e, 350, 351, 352, 353, 354 ve 356 numaralı otobüsler saraya gider. Pazartesi günleri kapalı.

+7 812 450 5652.http: //peterhofmuseum.ru

KONAKLAMA

Konaklama başlığı altında eklemek istediklerinizi “Rehberi Düzenle” bölümünden Madrid Gezi Rehberi ‘ne yazabilirsiniz.

YEME & İÇME

Komünizmle yönetilen Sovyet Rusya’nın dağılmasından sonra Moskova, şu anda dünyanın en marka takıntılı şehirlerinden biri haline gelmiştir. Butikler, statü ile takıntılı olan insanların satın almayı daha cazip kılan, pahalı ve göz alıcı ürünleri tercih etme eğilimdeler. Aslında, kentin en zengin sakinlerinden bazıları yurtdışında alışveriş yapmayı tercih ediyor çünkü Moskova’dan hem daha kaliteli hem de daha ucuz. Ruble ‘nin Türk lirasına göre olan değerine aldanıp Moskova’yı sakın ola ucuz zannetmeyin. Moskova, Dünya üzerinde bildiğiniz herhangi bir şehirden çok daha pahalıdır. Uygun fiyatla alışveriş yapabileceğiniz yerler de var Moskova Gezi Rehberi ‘nde alternatif alışveriş yerlerini tek tek ele alacağız.

VEGAN MUTFAĞI İLE İLGİLİ BİLGİ VERMEK İSTER MİSİN?

Ne yazık ki elimizde Vegan restoranlar ile ilgili bir bilgi mevcut değil. Moskova’ya seyahat eden Vegan bireyler için Moskova’nın Vegan mutfağı hakkında bilgi vermek ister misin? Lütfen Rehberi Düzenle sekmesini kullanarak bu alana Vegan Mutfağı konusunda yazın.

St Petersburg Restoranları

Rusya’nın yeni zengin orta sınıflarının yükselişiyle birlikte, geleneksel Rus yemeklerinin mülayim versiyonlarını sunan eski Sovyet kantinler tarihin çöplüğüne atıldı. Oligarşların uğrak yeri olan pahalı yiyecekler ve sıradan Ruslara hizmet veren gittikçe artan sayıda daha uygun fiyatlı restoran ve zincirlerle değiştirildiler.

Restoranlar, rahat kafe-bistrolardan öğle yemeği kantinlerine ve çok daha fazla kraliyet salonuna yakışır lüks ziyafet salonlarına kadar uzanmaktadır. Menüler, geleneksel Rus ve “yurt dışında” (eski Sovyet devletleri) mutfağının da ötesine doğru genişledi.

Suşi büyük bir soluk haline geldi ve Meksika, Alman, İtalyan, Japon, Fransız ve hatta yerel gurmelere Hint yemekleri sunan restoranlar var. Bazı lider restoranların gece kulüpleri olarak ikiye katlandığını ve sadece göz alıcı müşterilerin kabul edilmesini sağlamak için “yüz kontrolü” kullandığını ve akıllı elbisenin şart olduğunu unutmayın.

Aşağıdaki St Petersburg restoranları üç fiyatlandırma kategorisine ayrılmıştır: Pahalı (80 ABD Dolarından fazla) Orta (30 ABD Dolarından 80 ABD Dolarına) Ucuz (30 ABD Dolarına kadar) Bu St Petersburg restoran fiyatları üç öğün yemek ve şişe içindir aksi belirtilmedikçe, KDV ve% 10 zorunlu servis ücreti dahil olmak üzere ev şarabı veya eşdeğeri.

Pahalı

Bellevue Brasserie

Rusça ve fransız
Gösterişli Kempinski Hotel Moika 22, akla gelebilecek her lüksü sunuyor ve çatı katındaki restoranında menüye uzanıyor. Bellevue Brasserie, 360 derecelik bir panoramanın önünde, havyardan Kamçatka yengeçine kadar zengin bir Rus lezzet menüsü sunmaktadır. Fiyatlar en derin cüzdanı bile test edebilir. Akıllı elbise temel.

, Kempinski Hotel Moika 22, Otelin Konumu Moyki 22, St Petersburg, 191186 + 7 812 335 9111.http: //www.kempinski.com/en/st-petersburg/hotel-moika-22

L’Europe

Rusça ve fransız

St Petersburg’un en büyük otelinden bekleyebileceğiniz gibi, bu şık restoran, art nouveau zerafeti, kusursuz hizmet ve yaratıcı Rus gastronomi mükemmel bir karışımını sunuyor. Çarpıcı vitray tavanın altında, ustalıkla hazırlanmış mersin balığı ve havyar da dahil olmak üzere, yaratıcı Rus-Fransız-Fransız mutfağında yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

, Belmond Grand Hotel Avrupa, Mikhailovskaya ulitsa 1/7, St Petersburg, 191186 + 7 812 329 6000.http: //www.belmond.com/grand-hotel-europe-st-petersburg

Palkin

Yerli

Sofistike bir gece için, Tchaikovsky ve Dostoyevski’nin bir zamanlar favorisi olan Palkin’in incelikli zerafetine bakın. Bu tarihi restoran Nevsky prospekt’te prestijli bir konuma ve kaliteli Rus şarapları ve votka eşliğinde Beluga havyarından flambe kuzuya kadar etkileyici bir Rus lezzetleri menüsü sunmaktadır. Akıllı elbise esastır.

, Nevsky prospekt 47, St Petersburg, 191025 + 7 812 703 5371.http: //www.palkin.ru

Orta Düzey

Café Botanika

Rus, avrupa ve asya

Et seven St Petersburg’da bulunan nadir bir vejetaryen bulgusu olan Café Botanika, Rusya, İtalya, Hindistan ve Japonya’dan çok daha farklı lezzetleri olan, birbirinden lezzetli çorba, salata, sandviç ve ana yemek seçkisi sunmaktadır. Aynı zamanda Stieglitz Uygulamalı Sanatlar Müzesi için kullanışlı bir öğle yemeği durağı.

, Pestelya ulitsa 7, St Petersburg, +7 812 272 7091.http: //www.cafebotanika.ru/tr

Erivan

Ermeni

Ermeni yemekleri Kafkasya dışında az bilinir, ancak Erivan, balık, et, mevsim sebzeleri ve el yapımı ekmek ve erişte bazlı doyurucu bir yemek menüsü ile bunu değiştirmeyi amaçlamaktadır. Resmi bir restorandan çok bir ülkenin yemek odası gibi, uygun bir film müziği sağlayan (Ermeni borusu) oyuncuları ile sıcak bir mekandır.

, naberezhnaya reki Fontanki 51, St Petersburg, 191011 + 7 812 703 3820.http: //erivan.ru/tr

The Idiot

Yerli Mekan

Dostoyevski romanından ilham alan Idiot, ilginç dekoru ve rahat ev yemekleriyle müşterileri cezbeder. Etli spesiyaller arasında bol miktarda vejetaryen yemek var ve antika mobilya ve yağlı boya tablolarına sahip dört kubbeli odadaki bodrum katı Rus romanından çıkmış. Kaçırmak kolaydır – naberezhnaya reki Moyki’den aşağı inen merdivenleri arayın.

, naberezhnaya reki Moyki 82, St Petersburg, 190000 + 7 812 946 5173.http: //idiot-spb.com/tr

Ucuz

Pazaryeri

Yerli ve uluslararası

Bu küçük St Petersburg zinciri, düşük fiyatları ve sağlıklı yiyecekleriyle genç yerlilerin gözdesi. Eski moda Sovyet kantininin çok çeşitli sandviçler, rulolar, salatalar, makarnalar ve sipariş üzerine hazırlanan wok-kızartılmış yemekler, et ve balık ızgaraları içeren modern bir versiyonudur. Şehrin etrafına dağılmış daha fazla dal var.

, Nevsky prospect 24, St Petersburg, 191186 + 7 981 854 4833.http: //market-place.me/tr

Obet Bufet

Rus, avrupa ve asya

Kafeterya yemeklerinin sade Sovyet dönemi yemek pişirme anlamına gelmesi gerekmez; Obed Bufet, yaratıcı bir açık büfe öğle yemeği ya da hızlı ve doyurucu bir çorba kasesi için mükemmel bir durak. Orada günlük yayma genellikle bol miktarda salata, çorba ve sandviç, ayrıca daha fazla dolgulu et yemekleri, pizzalar ve Asya tava kızartması içerir. Bulaşıkları almak için erken gel.

ALIŞVERİŞ & GECE HAYATI

St.Petersburg’da Alışveriş

St Petersburg’da alışveriş yapmak oldukça tecrübeli ve alışveriş merkezlerinden marketlere, farklı bütçelere uygun her şey var. Komünizmin çöküşünden bu yana Rusya’da ortaya çıkan yeni para St Petersburg’da daha az belirgin, ancak Nevsky Prospekt’in etrafındaki parıldayan restoranlardan herhangi birine yapılan bir ziyaret, bazı Rusların kesinlikle yakacak paraları olduğunu hatırlatacak. Bununla birlikte, burası Rus lezzetleri ve geleneksel sanat ve el sanatları için alışveriş yapmak için mükemmel bir yer. Alışveriş deneyimine ek olarak, St Petersburg’daki en ünlü mağazaların birçoğu, zengin bir şekilde süslenmiş İtalyan, art nouveau veya art deco cephelerin arkasına saklanmaktadır.

Ana Alışveriş Noktası

Nevsky Prospekt, St Petersburg’daki ana alışveriş caddesidir ve pek çok butik, büyük mağaza ve kitapçı ile çok sayıda görkemli neoklasik binada yer almaktadır – Nevsky Prospekt 28’deki keyifli art nouveau Singer Binasına göz atacağınızdan emin olun. vitrin alışverişi Vasilyevsky Adası’ndaki Bolşoy Prospekt’idir.

Pazarlar

Grand Hotel Europe’dan Nevsky prospekt karşısında, Konyushennaya ploshchad da dahil olmak üzere, St Petersburg’un ana alışveriş bölgelerinin etrafına konulmuş Hediyelik eşya pazarları vardır. Nevsky prospekt 32/34’deki St Catherine Katolik Kilisesi’nin önündeki sanat pazarı, yerinde yağlı boya tablolar, baskılar ve portreler, Nevsky prospekt’te ise Kuznechnyy pazarında çiçek, taze meyve ve sebze, ev yapımı peynir ve turşu. Moskovsky prospekt’te Sennoi pazarında daha taze ürünler bulacaksınız.

Reklamsız gezinti için

Alışveriş merkezleri

Nevsky Prospekt, şehrin ana mağazalarının çoğuna sahiptir. Nevsky Prospekt’in doğusunda, 18. yüzyıldan kalma Gostiny dvor’un sütunlu cephesi, kıyafetlerden alkole ve elektronik eşyalara kadar her şeyi satan yüzlerce tüccarın bulunduğu geniş bir labirent alışveriş çarşısını gizliyor.

Hemen karşısında, benzer ücretler sunan 19. yüzyıldan kalma cam çatılı Passazh Çarşısı var.

Açılış saatleri

Alışveriş saatleri değişiklik gösterir ancak Nevsky Prospekt’teki pek çok dükkan 2000 yılına veya daha sonraya açık kalır. Sokak pazarları genellikle 0900-1700 arasında çalışır.

eşyalar
St Petersburg’da odak, geleneksel Rus hediyelik eşya – vodka, havyar (onaylı dükkanlardan satın alınması gerekir), lake süs eşyaları ve mutfak eşyaları, yün şallar ve yarı kıymetli taşlar ile her yerde bulunan matryoshka bebekleri ve kaliteli işçiliği de içeriyor. yüksek fiyat etiketi. Pek çok ürün modern reprodüksiyon olmasına rağmen, satışta bol miktarda Sovyet dönemi hatıraları da (ushanka şapkalar, askeri rozetler ve tokalar, saatler, bayraklar ve benzeri) bulunmaktadır. Fiyatların çılgınca şişirildiğinin farkında olun, bu yüzden el sanatları pazarlarında ve sokak tezgahlarında sıkı pazarlık etmeye hazır olun.

1960’tan önce gelen herhangi bir şey anlamına gelen antikaların lisanssız olarak ihraç edilemeyeceğini unutmayın, bu nedenle lisanslı bayilere sadık kalın ya da modern reprodüksiyonları arayın. Asla eski ikonları satın almayın. Rusya’nın kaybolma mirasını korumak için katı yasalar var ve bunları ülke dışına çıkaramayacaksınız. Turist odaklı mağazalar büyük kredi kartlarını kabul ediyor, ancak başka bir yerde ruble ödemeniz bekleniyor.

Vergi

Fiyatlara% 20 oranında katma değer vergisi dahildir ve ziyaretçilere geri ödeme yapılmamaktadır.

Alışveriş & Gece Hayatı başlığı altında eklemek istediklerinizi “Rehberi Düzenle” bölümünden St.Petersburg Gezi Rehberi ‘ne yazabilirsiniz.

REHBERİ DÜZENLE

St.Petersburg Gezi Rehberi ‘ne katkıda bulunan kimse olmadı. Bu rehbere eklemek veya düzenlemek istediğin bilgileri yukarıda yer alan “REHBERİ DÜZENLE” bölümünden ekleyebilir, düzenleyebilirsin.

YORUMLAR

St.Petersburg Gezi Rehberi ile ilgili düşüncelerinizi, bildirimlerinizi veya geliştirilmesini arzu ettiğiniz yönlerini yorum alanında ifade ederek St.Petersburg Gezi Rehberi ‘ne katkı sağlayabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır