Yenice Kent Ormanı Kamp Alanı

Yenice Kent Ormanı, Saray Köyü/Yenice/Karabük, Türkiye

Yenice Kent Ormanı Kamp Alanı

Yenice Kent Ormanı, Saray Köyü/Yenice/Karabük, Türkiye

Açıklama

Yenice Kent Ormanı Kamp Alanı

Yenice Karabük’e bağlı şirin ve minik bir ilçe. Karabük merkezden Yenice yaklaşık 35 Km.Yenice’ye nasıl gidilir derseniz, kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi, otobüs-minibüs vb. ulaşım araçları ile de gidebilirsiniz. Ya da özel rotalı turları takip ederek gelmeniz mümkün. İstanbul’dan sırası ile Bolu, Gerede, Eskipazar ve sonrasında Karabük yolunu takip ederek, Yenice’ye ulaşabilirsiniz. Yenice merkezden de 20 dakikalık bir mesafe ile orman girişindeki Konuk evine ulaşıyorsunuz. Otobüsle gelmek isterseniz direk Karabük’e giden ve Yenice’de duran otobüslere binmeniz gerekiyor. Yenice merkezden ormana geçmek için ulaşım var mı açıkçası bilmiyorum ama Konuk evine telefon açarak sorabilirsiniz. Ya da merkezden birilerine danışabilirsiniz. Yol, mola ile birlikle yaklaşık 5 saat sürüyor.

Son yıllarda Yenice doğa severlerin, kamp sevdalılarının, yürüyüş ve bisiklet tutkunlarının, bitkilere meraklıların gözde yeri haline geldi.

 

Yenice WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından acil korunması gereken 100 sıcak nokta olarak ilan edilmiş bir yer. Karabük Valiliği ve Yenice Kaymakamlığı sayesinde de 2009 yılında oldukça güzel çalışmalar neticesinde ekolojik turizme kazandırılmış bir yer, Yenice. Şu an İnsanlar tarafından çok keşfedilmemiş o yüzden bakir kalmış. Gerçekten orman, doğa sevdalıları için mükemmel bir keşif noktası İçerisinde günübirlik kısa yürüyüş parkurları olduğu gibi çadır ile konaklaya konaklaya gezeceğiniz ve nereden baksanız 10 gün sürebilecek parkurlar da mevcut. Yani Likya, St. Paul gibi uzun rotalı bir yer sizi bekliyor. Bilmem kaç yıllık olan Anıt Ağaçlar, bin bir türlü bitkiler, yaban hayat, şelaleler, kanyonlar, göletler, dereler size sunulan mükemmel şeylerden sadece aklıma gelenler. Yani esasında açık hava müzesi. Bisiklet rotaları da oldukça güzel. Mevsimin artık kışa yaklaşması nedeni ile tesiste kiralanabilecek bisiklet göremedim. Güzel havalarda ATV de kiralamak mümkün. Arzum sabah çıkıp 1 saatte olsa bisiklet ile ufak bir deneyim yaşamaktı.Bunlar dışında Kanyon’da yüzebilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Yamaç paraşütü, rafting diğer yapılabilecek sporlar. Biz yarım gün orada olabildiğimiz için sadece 4 km’lik bir rotayı yürüdük. Ertesi gün ise 1 km’lik bir alanı yürüyüp, fotoğraf çektik. Daha fazla aktivite için İlkbahar’ı bekliyorum artık.

Yolunuz kaybetmemeniz için kırmızı-beyaz çizgileri takip ediniz.

Konaklama kısmına gelrisek, Yenice kent Ormanı içerisindeki Konuk Evinde maalesef özel misafirler dışında konaklama seçeneği yok. Ama burada çok güzel yemekler yiyebilir, çay-kahve için uğrayabilirsiniz. Ayrıca bahçesinde bulunan piknik masalarında 10 TL karşılığında aileniz/arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Onun dışında çadır güzel bir alternatif. Çünkü çok güzel kamp alanları var.

Yenice ilçesinde de kalabileceğini gibi, son zamanlarda İncebacaklar köyünde aile pansiyonculuğu gelişmekte imiş. Bu da başka bir alternatif olabilir.

Ne zaman gidilir derseniz İlkbahar ve Sonbahar ideal zamanlar. Fotoğraflardan da anlayacağınız üzere bu mevsimlerde tam bir renk cümbüşü oluyor.

 

Siz de birşeyler ekleyin

Yenice Kent Ormanı ‘nda kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz.

Döküman

  • Adres Yenice Kent Ormanı, Saray Köyü/Yenice/Karabük, Türkiye
  • İlçe Yenice
  • Şehir Karabük
  • Posta Kodu 78700
  • Ülke Türkiye

İletişim Bilgileri

Etkinlikleri Görüntüle

İlanla ilgili iletişime geç

Yakınlarda neler var?

Taş Teras ve Sırçalı Kanyonu (Safranbolu)

TAŞ TERAS (SIRÇALI KANYONU, Karapınar Köyü/Safranbolu/Karabük, Türkiye
  • Kampyeri
Ayrıntılar
2 sene önce

Bulak Mencilis Mağarası

Bulak Mencilis Mağarası, Mencilis Mağara Sokak, Başköy Köyü Merkez/Karabük Merkez/Karabük, Türkiye
  • Gezilecek Yerler
Ayrıntılar
2 sene önce

Tokatlı Kanyonu Kamp Alanı

Tokatlı Kanyonu, İncekaya Köyü/Safranbolu/Karabük, Türkiye
  • Kampyeri
Ayrıntılar
2 sene önce

Safranbolu Evleri

Çeşme Mahallesi, Tarihi Safranbolu Evleri, Safranbolu/Karabük, Türkiye
  • Gezilecek Yerler
Ayrıntılar
2 sene önce

   Puan Verin

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır