Yaylalar Köyü Kamp Alanı

Yusufeli, Artvin, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Yusufeli İlçesi’ne 62 kilometre mesafedeki Kaçkar’ların eteklerinde kurulu köyde konaklama imkanı bulunmaktadır. Bölge her yıl kamp ve trekking yapmak isteyen yüzlerce turisti ağırlamaktadır.

Artvin‘in Yusufeli ilçesine 62 km. uzaklıkta olan köy, Kaçkar Dağı eteklerinde kurulmuştur. Köyün, Kaçkar Dağı çıkış rotası üzerinde bulunması köye canlılık getirmektedir. Kaçkar Dağı’na çıkacak olan dağcılar ve kampçılar bu köyde konaklayıp, çeşitli ihtiyaçlarını temin ettikten sonra yollarına devam ederler. Köyde turistlere hizmet veren pansiyonlar bulunmaktadır. Muhteşem doğa güzelliklerine de sahip olan köy, kamp ve trekking sporu için oldukça ideal bir yapıya sahiptir. Köyün etrafındaki rengârenk çiçeklerden elde edilen bal da çok meşhur olmuştur. Köy halkının çok büyük bir kısmı il dışında ikamet etmektedir.

Yaylalar Köyü Kamp için ulaşım nasıl sağlanır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak GPS yol tarifi alabilirsiniz. Yaylalar Köyü, Yusufeli İlçesi’ne 62 kilometre mesafede olup Altıparmak Köyü’nden itibaren minibüs ve daha küçük araçlarla ulaşım sağlanmaktadır.

Siz de birşeyler ekleyin

Bu bölgede kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:42 am
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Yaylalar Köyü/Yusufeli/Artvin, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır