AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Uzungöl Koruma Alanı Trabzon İli, Çaykala İlçesi, 1 belde ve 3 köyden oluşmaktadır. Uzungöl, Trabzon’a 99 kilometre, Çaykala ilçesine 19 kilometre uzaklıkta, deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikte, dik yamaçları ve muhteşem ormanları Alpler’in güzelliğini kaplıyor. Vadinin ortasında yer alan ve Haldizen deresini kapatan yamaçlardan düşen kayaların oluşturduğu göle, bulunduğu yerin adından dolayı “Uzungöl” deniyor. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Uzungöl, turizm potansiyeli oldukça zengindir.

Çevrede yürüyüş, kuş gözlemciliği ve botanik turlarının yanı sıra yakınlardaki Şekersu, Demirkapı, Yaylaönü gibi dağ göllerine veya diğer yaylalara geziler de düzenlenebilir. Yaban hayatı açısından Uzungöl yakınlarındaki dağlarda ayı, kurt, yaban keçisi, tilki, Kafkas horozu gibi çeşitli hayvan türleri yaşamaktadır.

Uzungöl’de ücretli kamp yapabileceğiniz kamp alanları var ancak gölün yukarıdan gören haritada işaretlediğimiz lokasyonda göl manzarası eşliğinde kamp yapabileceğiniz ücretsiz alanlar da mevcut.

Nasıl Ulaşılır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de birşeyler ekleyin

Bu bölgede kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


Reklamsız gezinti için

VİDEO

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:42 am
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası

İMKANLAR

Kamp İmkanları
Diğer özellikler
  • Adres: Uzungöl, Uzungöl Mahallesi, Çaykara/Trabzon, Türkiye
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır