AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 14 Mart 2023

Tekkeköy Mağaraları, Samsun ili, Tekkeköy ilçesinde yer alan doğal bir mağaradır. Bölgede yapılan araştırmalarda Tarih öncesi çağlara kadar geriye giden buluntular ele geçmiştir.

Burası, turizm açısından önemli bir potansiyele sahiptir ve her yıl binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir.1977 yılında sit alanı ilan edilen Mağaralara ulaşım 2022 yılı itibari ile henüz mümkün değil, çalışmalar devam ediyor. Ancak mağaraların olduğu yamacın alt tarafında vadide oluşturulan  tematik park ziyaretçilerini bekliyor. Burada eski taş devrine ithafen yapılmış heykeller dikkat çekici. Ailecek oturup zaman geçireceğiniz kamelyalar mevcut. Kafeterya, müze, wc, mescit gibi olanaklar var.

Tekkeköy Mağaraları Ulaşım ve Giriş Ücretleri

Mağara, Tekkeköy ilçesinde yer almaktadır. Mağaraya ulaşım, Tekkeköy ilçe merkezinden düzenli olarak çalışan otobüslerle veya araç kiralama seçenekleri ile sağlanabilir.

Tekkeköy Mağaraları ve Müzesini her gün 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Yaz sezonunda 19:00’a kadar açık kalmaktadır. Girişi Ücretsizdir.

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmiş iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki kendi  fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.

Görsel Kaynağı:

Samsun Kültür ve Turizm Müdürlüğü


360° TUR

Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 14, 2023 » 2:14 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Giriş Ücreti: Ücretsiz
  • Adres: 23 Nisan, Tekkeköy Mağaraları, Delikli Kayalar Sokak, Tekkeköy/Samsun, Türkiye
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır