AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Teatro Margherita, Puglia bölgesinin Bari kentinde bulunan eski bir tiyatrodur . İlk olarak ahşaptan bir yapı 5 Eylül 1910 tarihinde açılmıştır. Daha sonra mimar Francesco De Giglio tarafından yapı sütunlar üzerine yeniden inşa edilmiş, 1914 yılında açılmıştır.  1979 yılına kadar tiyatro ve sinema olarak kullanım görmüştür. Tiyatro, İkinci Dünya Savaşı sırasında 2 Aralık 1943’teki bombalamada hasar görmüştür. Ayrıca 9 Nisan 1945’te Henderson gemi patlamasından da etkilenmiştir.

Bari kentinin tarihi tiyatrolarından biri olan Margherita Tiyatrosu, yapılan restorasyon sonrası Aralık 2018’de yeniden açılmış ve çağdaş sanat müzesine dönüştürülmüştür.

Teatro Margherita : Nasıl Gidilir?

Adriyatik Denizi kıyısında bulunan bu güzel müze, Bari Centrale tren istasyonuna yaklaşık 1,2 kilometre uzaklıktadır. Petruzzelli Tiyatrosu‘na ise yaklaşık 300 metre mesafede bulunur.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmişseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf: Wikimedia.org


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:44 am
  • Kategori: Tarihi Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Museo Teatro Margherita, Teatro Margherita, Piazza IV Novembre, Bari, Bari ili, İtalya
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır