Taş Teras ve Sırçalı Kanyonu (Safranbolu)

Safranbolu, Karabük, Türkiye
Gezi Rotası Ücretsiz
Taş Teras ve Sırçalı Kanyonu (Safranbolu)
Safranbolu, Karabük, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

KARABÜK’ün Safranbolu ilçesi Sırçalı Kanyonu’nda yaklaşık 100 metre yükseklikte altındaki kaya parçasının kopmasıyla doğal bir teras haline gelen  taş teras benim en keyif aldığım yerlerden oldu.

Safranbolu şehir merkezinden yaklaşık 15 km mesafede.Otostoba pek müsait sayılmaz biz motor ile ulaştık.Safranbolu çıkışında Eflani/Bartın sapağından sonraki ilk solda Yazıköy/Düzceköy sapağı var. Oradan sola giriyorsunuz. Düzceköy meydanına varınca soldan asfalt yoldan devam ediyorsunuz.
Bir kaç km sonra sağda ”Kozcığız” tabelasından giriyorsunuz. Yaklaşık 2 km sonra toprak yoldan ilerleyip Taş Teras’a varıyorsunuz. 3 adet yol toprak yol var en soldaki sizi Taş Teras’a götürecek olan yol. Ve terasın tadını çıkartın.
Taş Teras’ta kamp yapmak haricinde herhangi bir konaklama alternatifi bulunmamaktadır. Herhangi bir otel pansiyon vb. yok. Bunlara gelene kadar çevrede herhangi bir ev dahi yok.
Taş Teras bir süre önce ziyarete kapatılmış. Taş Teras’a giden yola tel örgü çekilmiş. Olumsuz bir şey yaşanmasın diye önlem almak yerine, direk tel örgü ile girişi yasaklamışlar. Fakat bizden önce birileri tel örgüyü açtığından biz de bu yerden geçip Taş Teras denilen aşağısı uçurum olan kayanın üstüne çıkmayı başardık.

Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:38 am
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası

İMKANLAR

  • Adres: TAŞ TERAS (SIRÇALI KANYONU, Karapınar Köyü/Safranbolu/Karabük, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır