Uygulama kaynakları korunuyor..

Rotaları Karşılaştır

Taş Teras ve Sırçalı Kanyonu (Safranbolu)

TAŞ TERAS (SIRÇALI KANYONU, Karapınar Köyü/Safranbolu/Karabük, Türkiye

Rota Açıklaması

KARABÜK’ün Safranbolu ilçesi Sırçalı Kanyonu’nda yaklaşık 100 metre yükseklikte altındaki kaya parçasının kopmasıyla doğal bir teras haline gelen  taş teras benim en keyif aldığım yerlerden oldu.

Safranbolu şehir merkezinden yaklaşık 15 km mesafede.Otostoba pek müsait sayılmaz biz motor ile ulaştık.Safranbolu çıkışında Eflani/Bartın sapağından sonraki ilk solda Yazıköy/Düzceköy sapağı var. Oradan sola giriyorsunuz. Düzceköy meydanına varınca soldan asfalt yoldan devam ediyorsunuz.
Bir kaç km sonra sağda ”Kozcığız” tabelasından giriyorsunuz. Yaklaşık 2 km sonra toprak yoldan ilerleyip Taş Teras’a varıyorsunuz. 3 adet yol toprak yol var en soldaki sizi Taş Teras’a götürecek olan yol. Ve terasın tadını çıkartın.
Taş Teras’ta kamp yapmak haricinde herhangi bir konaklama alternatifi bulunmamaktadır. Herhangi bir otel pansiyon vb. yok. Bunlara gelene kadar çevrede herhangi bir ev dahi yok.
Taş Teras bir süre önce ziyarete kapatılmış. Taş Teras’a giden yola tel örgü çekilmiş. Olumsuz bir şey yaşanmasın diye önlem almak yerine, direk tel örgü ile girişi yasaklamışlar. Fakat bizden önce birileri tel örgüyü açtığından biz de bu yerden geçip Taş Teras denilen aşağısı uçurum olan kayanın üstüne çıkmayı başardık.
Bu içeriği paylaşın:
  • Adres: TAŞ TERAS (SIRÇALI KANYONU, Karapınar Köyü/Safranbolu/Karabük, Türkiye
  • İlçe: Safranbolu
  • Şehir: Karabük
  • Posta Kodu: 78600
  • Ülke: Türkiye

    Bu rota hakkında bildiklerini aktarmak ister misin?

    Giriş Yapın