AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 17 Mart 2023

Süvari Köprüsü, Ankara‘nın Beypazarı ilçesi yakınlarında, Beypazarı ile Güdül arasında bir noktada bulunan mesire alanıdır.  Köprü çevresinde  piknik ve kamp yapmaya müsait ücretsiz alanlar vardır.

Süvari Körüsü, özellikle hafta sonları ve tatil günlerinde ailelerin ve grupların tercih ettiği bir yerdir. Dere kenarı ziyaretçilerin kendi yiyeceklerini getirerek keyifli bir piknik yapmasına olanak sağlar. Alan, doğal güzellikleriyle ziyaretçilerin dikkatini çeker. Yazın buz gibi suda yüzülebilmektedir.

Süvari Köprüsü Ulaşımı

Süvari Körüsü, Beypazarı’na yaklaşık 20 kilometre, Ankara merkeze 112 km mesafede yer almaktadır. Ankara merkezden araçla 1 saatlik bir sürüşle ulaşılabilir. Ayrıca toplu taşıma araçlarıyla da Beypazarı’na ulaşım mümkündür.

 İşte Süvari Körüsü’ne nasıl gidilebileceği ile ilgili birkaç seçenek:

  1. Özel araç: Süvari Körüsü, Ankara merkezden yaklaşık 1 saatlik bir sürüş mesafesindedir. Eskişehir Yolu üzerinden Beypazarı istikametine doğru ilerleyerek Beypazarı tabelalarını takip etmek gerekmektedir. Beypazarı’na varıldıktan sonra Süvari Körüsü tabelalarını takip ederek yaklaşık 20 km ilerlemek yeterlidir.
  2. Toplu taşıma: Ankara’dan Beypazarı’na otobüs seferleri mevcuttur. Ankara AŞTİ veya Sıhhiye Otobüs Terminali’nden Beypazarı istikametine giden otobüslere binerek Beypazarı’na ulaşabilirsiniz. Beypazarı’na vardıktan sonra Süvari Körüsü’ne gitmek için taksi veya dolmuş seçenekleri mevcuttur.

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmiş iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki kendi  fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.

 

Görsek Kaynak: ankaradagezilecekyerler.com , Fotodunyam


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 17, 2023 » 12:35 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Süvari Deresi, Ankara, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır