AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Simien Ulusal Parkı

Simien Ulusal Parkı , Etiyopya platosunda yıllarca süren büyük erozyon, sivri dağ doruklarıyla, derin vadileriyle ve 1500 metreye kadar inen dik uçurumlarıyla dünyanın en görkemli manzaralarından birini yaratmıştır.

Unesco Kriteri: Doğal olaylar ve güzellikler, Biyolojik çeşitlilik açısından önemli doğal ortam

Unesco Kategorisi: Doğal Sit Alanı

Unesco Tarihi: 1978

Sivri Doruklar

 

Etiyopya platosunda yıllarca süren büyük erozyon, sivri dağ doruklarıyla, derin vadileriyle ve 1500 metreye kadar inen dik uçurumlarıyla dünyanın en görkemli manzaralarından birini yaratmıştır.

Gelada Babunu

Park, Gelada babunu (yukarıda), Simien tilkisi ve dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan dağ keçisi Walia (aşağıda) gibi son derece ender türlerin anavatanıdır.  Bu özellikleri sebebiyle bu ulusal park doğal sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır.

Walia Dağ Keçisi

 

Çatlak bazalt kayaların bolluğuyla Simien, iki yağışlı mevsimin ve Mayshasha ırmağının doldurduğu ideal bir su toplama alanı işlevi görür. Bu yüzden park, zengin bir yaban hayatı ve bitki örtüsüne sahip olabilmektedir.

Neler yapabilirsiniz?

Rehberli, rehbersiz Hiking/Trekking turları yapabilirsiniz. Ancak başımızda yol gösteren bir rehber bulunsun yol ve konaklama konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadan keyifli, bir zaman geçireyim isterseniz şayet 2019 yılı itibari ile kişi başı 200€ , 2 günlük yatılı trekking turlarına katılabilirsiniz. Aşağıda Simien Dağ Turları adlı şirketi arayarak veya e-posta ile ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Telefon: +251 91 877 6585

Mail: [email protected]


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:51 am
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Simien National Park, Debark, Etiyopya
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Kamprota
  • Kamprota