AÇIKLAMA

 

Şeker Kanyonu

Karabük-Yenice karayolu’nun 3. Km. yer alan Şeker Mevkinden başlayan kanyonun toplam uzunluğu 6,5 Km. olup, 2 km lik bir mesafesinden yol geçmekte ve sonraki 4,5 km ‘lik mesafe ise kanyoning yapmaya elverişli uzun bir alandır. Bölgede kanyon geçişleri dağcılık kulüpleri öncülüğünde fiilen yapılmaktadır. Kanyon geçişi yapmayacaklar kanyon kenarında Hiking yapabilirler. Kanyon içinde olmasa da kanyon çevresinde çadır veya karavan ile kamp yapabileceğiniz çokça alan vardır.

Kanyonda yer yer zorlu geçişler ve daralmalar olup, bazı yerlerde yüzmek zorunlu hale gelmektedir. Kanyon yüksekliği 100 metreden başlayıp 250 metreye kadar yükselmektedir. Kanyonun kayalıkları kaya tırmanışına da uygundur.

Doğal yapısı itibariyle, kanyoning, çadırlı kamp, dağcılık, kaya tırmanışı, rafting gibi her türlü doğa sporuna elverişli olan Yenice’de, özellikle Karabük-Yenice yolu üzerinde bulunan Şeker Kanyonu, kanyoning yapmaya elverişli olmasının yanı sıra, yürüyüş parkurları ile eşsiz doğa güzellikleri arasında sakin ve huzurlu yürüyüş ve bisiklet turu imkanı sunmaktadır.

 

Gezi ve Fotoğraf için ideal bir parkur

Zengin bir ekosistem içerisinde, çok canlı bir faunayı bünyesinde barındıran Yenice ormanları, Batı Karadeniz bölgesinin adeta oksijen kuşağı. Misafirlerine birbirinden güzel peyzajlar sunan Yenice ormanları, fotoğraf tutkunları için de muhteşem enstantaneler sergiliyor.

Her yıl düzenlenen bisiklet etkinliğine katılabilirsiniz

Karabük Valiliği, Yenice Kaymakamlığı , Karabükİl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Yenice Belediyesi, Karabük ilinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ‘nın (BAKKA) destekleri ile hayata geçirilen, “Saklı Cennetin Yolu Şeker Kanyonu” projesi kapsamında; Yenice Şeker Kanyonu Dağ Bisikleti Festivali buluşması Her yıl, Mayıs ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek olan sosyal etkinliklere katılabilirsiniz.

Veya sizler için hazırladığımız bu rotayı da deneyebilirsiniz

https://www.kamprota.com/rota/yenice-ormanlari-bisiklet-parkuru-69-km/

 

Şeker Kanyonuna Nasıl Ulaşılır?

Şeker kanyonuna ulaşım Ankara – Bartın ve İstanbul – Bartın karayolu üzerinden Yenice yol ayrımına ayrılarak ulaşım rahatlıkla sağlanabileceği gibi Ankara – Karabük ve İstanbul Karabük karayolu üzerinden de Yeniçağa yol ayrımına dönerek muhteşem bir güzellik Şeker kanyonuna ulaşmak mümkün.

Önemli Uyarı!

Bu bölge vahşi hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Vahşi hayvanlara karşı ne gibi önlemler alınabileceği ile ilgili hazırlanan kamp rehberimize her koşula hazırlıklı olmak, bilinçlenmek adına mutlaka göz atın.

Siz de bir şeyler ekleyin

Bu bölgede kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

 KANYON HİDROLOJİSİ NEDİR? KANYON HİDROLOJİSİNİ TANIYIN..

https://www.kamprota.com/canyoning-kanyon-hidrolojisi/

 

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Ağustos 4, 2020 » 10:17 am
 • Kategori: Gezilecek Yerler

EK DETAYLAR

 • Ayakkabı: Deniz Ayakkabısı
 • Çanta: Su Geçirmez
 • Koruma:: Kask

Sponsor Reklam

Üye olun, reklamsız gezin
 • Adres Şeker Kanyonu, Şeker Köprüsü, Saray Köyü/Yenice/Karabük, Türkiye
 • İlçe Yenice
 • Şehir Karabük
 • Posta Kodu 78700
 • Area Canyoning Rotası
 • Ülke Türkiye

BİLGİ / REZERVASYON

İlanları Görüntüle

İlanla ilgili iletişime geç

Sponsor Reklam

Üye olun, reklamsız gezin

YAKINLARDA NELER VAR?

Taş Teras ve Sırçalı Kanyonu (Safranbolu)

Safranbolu, Karabük, Türkiye
 • Kampyeri
Ayrıntılar
2 sene önce

Bulak Mencilis Mağarası

Safranbolu, Karabük, Türkiye
 • Gezilecek Yerler
Ayrıntılar
2 sene önce

Tokatlı Kanyonu Kamp Alanı

Safranbolu, Karabük, Türkiye
 • Kampyeri
Ayrıntılar
2 sene önce

Safranbolu Evleri

Safranbolu, Karabük, Türkiye
 • Gezilecek Yerler
Ayrıntılar
2 sene önce

   Puan Verin

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Kaynaklar korunuyor.