Sazanlı Koyu Kamp : Marmaris

Karaca, Muğla, Türkiye
Ücretsiz

Sazanlı Koyu Kamp : Marmaris

Karaca, Muğla, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 9 Temmuz 2020

Şimdi çok özel bir koy anlatacağız sizlere, Öyle herkesten duyamayacağınız bilenlerin de anlatmayacağı bakir koylardan birisi burası

Öyle ki burayı haritada aratmakla bulamazsınız yani burayı bilen ender insanlardan olabilirsiniz. Kendinizi şanslı görebilirsiniz. Harita konum bilgileri resimde vardır. Her bilgiyi yazacağız size sanırım sadece yorum yapması kalacak.

Burası Bayramlarda dahi 1-2 çadır anca görebileceğiniz bir yer yani ıssız ve bakirliğin dibini görmüş bir yer.

Hayatınızda duyabileceğiniz en değişik kuş seslerini burada duymaya hazırlıklı olun biz buraya sabah saatlerinde giriş yapmıştık ve o kuşların sesleri ile ormanda yürümek gerçekten güzeldi unutamıyorum resmen. Bu ses ile uyanmak gerçekten huzur verici olacaktır.

Denizi 5 Metreden sonra derinleşiyor yani çok sığ değil.

Buranın kıyısından yol boyu gittiğinizde toprak yol üzerinden sağa doğru araç yolu iniyor bu yolda koya kadar gidiyor. Eğer aracınız Normal sedan bir araçsa Koyun 150 metre üstündeki yolda aracınızı bırakıyorsunuz,fakat aracınız 4*4 veya yüksek bir araçsa koyun içine kadar bu yoldan inebiliyorsunuz güzergah bilgilerini paylaşacağım resimlerde görebilirsiniz.

Koyun bir diğer güzel özelliği saat 10’a kadar güneş görmüyor bu koy arkasındaki büyük ağaçlarla çevrili orman alan koyu gölgeliyor böylece sabahları terli ve hamam gibi bir çadırda uyanmamış oluyorsunuz.

Balık tutabiliyorsunuz balık var,

Koyun adı Sazanlı koyu bu koyda orman denizin hemen yamacına kadar düşüyor ve 5 adet orman içerisine doğru kayan boşluklar var buralarda kamp atılabilir.

Herhangi bir işletme bulunmuyor fakat köye 2km uzaklıkta ister yürüyerek ister araçla alışverişe gidilebiliyor.

Sevdiğim diğer özelliği de marmarise çok yakın. Zaten marmarise doğru giderken yol üzerinde karaca yada karacasöğüt tabelasından dönüyorsunuz.

Güzergah bilgileri aşağıdadır

Sazanlı koyu Meşhur Sayın Erdoğa’nın Yazlık Malikanesinin inşaatının olduğu okluk Koyuna 5-6 km uzaklıkta bulunduğu için orman yolunun girişinde güvenlik kamerası var.

Eğer normal bir aracınız varsa koyun 200 metre yukarısında aracınızı bırakıp eşyalarınız ile patikadan inmeniz gerekiyor eğer 4×4 off road jip sahibiyseniz koya inebilirsiniz.

Koyda çadır kurmaya jandarma arada gelip karışabiliyor fakat nazikler ve onlar gittikden sonra tekrar kurabiliyorsunuz.

Gerçekten gidilip görülmesi gereken bir yer,Çok fazla resim çekip koyamadığım için burası belkide sizi fazla cezbetmeyecek ama inanın bugüne kadar belkide görebileceğiniz en sessiz sakin ve aşırı güvenilir bir yer. Google aratsanız dahi resim bile bulamayacağınız kadar bakir bir yer.

Belki biraz yorum ve beğeniyi hak ediyoruzdur .

Bizi Takip etmek isterseniz Instagram Sayfamızın ismi Burak Elif Doga gezginleri ‘dir. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak profilimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: Burak Elif

Instagram Adresi: https://www.instagram.com/burakelifdogagezginlerii/


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 9, 2020 » 4:20 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Konaklama Türü: Çadır
  • Adres: Karaca, Marmaris/Muğla, Türkiye

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır

Her şey yolunda mı?

"Sazanlı Koyu Kamp : Marmaris" sayfasını terk etmek üzere olduğunu gördük. Umarım yanılıyoruzdur :) Kamprota'yı sizden gelen yorumlarla zenginleştirmeye çalışıyoruz.