Şavşat Balık Gölü Kamp Alanı

Şavşat, Artvin, Türkiye
Ücretsiz

Şavşat Balık Gölü Kamp Alanı

Şavşat, Artvin, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 30 Eylül 2020

Şavşat Balık Gölü Kamp Alanı

Şavşat Balık Gölü, Karagöller gibi Artvin’in çok da turistik yerlerinden biri değil. Bu nedenle de kamp kurmak için en güzel yer. Kamp yapacaksanız mutlaka mutfak alışveriş işlerinizi Şavşat’ta halledin.

Sahara Karagöl Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Şavşat Karagöl; çadır kamp ve karavan kamp için Artvin’deki en güzel kamp yerlerinden birisidir. Göl kenarında özel işletmeye ait 20 kişilik pansiyon ve lokantası bulunmaktadır. Köknar ormanları arasında bulunan Karagöl, Veliköy’ün yukarısındaki Meşeler Köyü’nde bulunuyor.

27-33 metre derinliği olan Şavşat Karagöl; çöküntü sonucu oluşmuş doğal bir göldür. Göl içerisinde; kaya sazanı, aynalı sazan ve 11 çeşit akvaryum balığı bulunmaktadır. Şavşat Karagöl’ün etrafı yaklaşık olarak 972 metredir. Gürcistan sınırına 45 dakika uzaklıkta bulunan Şavşat Karagöl’ün bulunduğu Meşeli Köyü’nde milattan önce 3000’li yıllarda yerleşim olduğu ve göl kıyısında insanların 500 yıl önce insanların tarımla uğraştığı bilinmektedir.

Şavşat Balık Gölü ‘ne Nasıl Ulaşılır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Şavşat Karagöl’e ilk defa gidecek doğa severler, Şavşat Karagöl’e ulaşım konusunda tereddüt etse de yol çok zorlayıcı bir yol değildir sadece kışın gidilmesi tavsiye edilmemektedir. Şavşat Karagöl, ilçe merkezine yaklaşık olarak 25 km uzaklıkta bulunuyor. Şavşat’tan ilk olarak Ciriddüzü’ne daha sonra Veliköy’e gelerek Meşeler Köyü’nde bulunan Sahara Karagöl Milli Parkı sınırları içerisindeki Karagöl’e ulaşabilirsiniz.

Siz de birşeyler ekleyin

Şavşat Balık Gölü ‘nde kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


DÖKÜMANLAR

Temel Kampçılık El Kitabı
6831 Nolu Orman Kanunu

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Eylül 30, 2020 » 7:42 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Adres: Balık Gölü, Pınarlı Köyü/Şavşat/Artvin, Türkiye

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır
İşletmenizi Ekleyin
  • İşletmenizi Ekleyin

Her şey yolunda mı?

"Şavşat Balık Gölü Kamp Alanı" sayfasını terk etmek üzere olduğunu gördük. Umarım yanılıyoruzdur :) Kamprota'yı sizden gelen yorumlarla zenginleştirmeye çalışıyoruz.