Sarıgerme Kamp Alanı (Halk Plajı)

 • 30₺
Ortaca, Muğla, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 15 Nisan 2021

 

Sarıgerme Kamp Alanı

Sarıgerme kamp için Ortanca-Sarıgerme arasında kamp yapabileceğiniz belki de tek kamp alanıdır. Marmaris İçmeler limanında yaptığımız kampın ardından yol üstünde kamp yapılabilecek tek alan olarak nihayet burayı bulabildik.

(Güncelleme: Kamp yeri Ağustos itibariyle belediye tarafından ücretli olarak işletilmeye başlamıştır, bilginize)

Bu rota normalde bir Halk Plajıdır. Girişinde kamp yapılamaz şeklinde bir ibare olsa da içeri girdiğinizde çok sayıda kamp çadırı ile karşılıyorsunuz. Sarıgerme belediyesi sanırım kampçıları artık görmezden geliyor. Yolunuz Ortaca taraflarına düşmüş bir gezgin iseniz geceyi geçirip dinlenmek için ideal bir yerdir.

Neler var neler yok?

Alan genel olarak ağaçlık, gölge sorunu yok. Çeşmeler içme suyu olarak kullanılabilir. Biz iki gün boyunca kullandık dizanteri olmadık 🙂

Kapalı giyinme kabinleri, duşları mevcut. Genel olarak temiz olduğunu söyleyebiliriz. Tuvaletler sanırım belediye görevlisi tarafından temizleniyor. Tuvalette sıvı sabun dahi mevcut. Biz şahsen bir halk plajında bu özeni görünce ne yalan söyleyelim biraz şaşırdık.

Alanda Gazino tadında küçük bir işletme var. Burada yemek ve alkol servisi yapıyor. Biz kullanmadık fiyatları konusunda bir fikir veremeyeceğiz. Ancak şarj konusunda yardımcı oldular. Telefonlarımızı ve powerbank’lerimizi şarj ettik.

Denizine gelince sahili de deniz tabanı da alabildiğine kumsal.

Buraya çok sayıda günübirlik piknikçi geliyor. Biz şahsen rahatsız olmadık. Aksine sıcak su ve yakacak temini için çok yardımları dokundu. Hırsızlık falan durumu yok. Çadırımızı eşyalarla birlikte bırakıp saatlerce alandan uzak zaman geçirdik her şeyi yerli yerinde bulduk.

Uyarı:

Kamp alanının arka kısmından sazlıklı bir dere geçiyor. Tahmin edersiniz ki sivrisinek var. İğne ada sahili gibi rahatsız edici boyutta değil ama yine de sivrisinek kovucu bulundurmanız keyfinizi kaçırmanızı önler.

Sahilde yengeç çok. Sahile çadır kurmak isteyenler bunu kenara not alsın.

Sarıgerme Kamp / Alışveriş

Kamp alanının içinde market yok. Ama kamp alanına giden yol ayrımında marketler var. Yürüyerek 15dk da ulaşılabiliyor. Yaklaşık mesafe 1 km.

Tavsiye edilir

Sahilin sağından asma köprüyü geçerek sahilin diğer tarafına geçin, Babaadasını görün. Sahilde yürüyüş yapıp denize girin.


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Nisan 15, 2021 » 8:16 pm
 • Fiyat: 30₺
 • Kategori: Kampyeri
 • Tür: Konaklama
 • Konaklama Türü: Çadır
 • Adres: Sarıgerme, Sarigerme Gunubirlik Piknik Alani Kamping, Ortaca/Muğla, Türkiye

2 Yorum

2 (3.33 / 5)
Sırala:
Puanla / Yorumla
 • thumb

  Deniz bi harika

  Güzel bir yer 40 tl çadır 15 tl günübirlik ücreti.çadır size ait.Sinek kovucu alıp gidin bi satten sonra çok sivrisinek oluyor.

 • thumb

  Fena değil

  Buraya geçen yıl tavsiye üzerine gittik Belediye tarafından işletiyordu giriş ücreti dışında bir ücret ödenmiyor. Tatil günleri resmen piknikçi istilasına uğruyor 🙂 haftaiçi ve tatil olmayan bir süre zarfında tercih ederseniz rahat edersiniz. ağaç var gölge için, duşları sevmedim, wc ler temiz. sahili alabildiğine kumsal. Harika diyemiyorum ama kötü de diyemem. Ortalama bi yer.

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır