Sarıgerme Kamp Alanı (Halk Plajı)

 • 80₺
Ortaca, Muğla, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 13 Mart 2023

Sarıgerme kamp alanı Muğla İlinin Ortaca İlçesinde yer almaktadır. OrtacaDalaman arasında kamp yapabileceğiniz belki de tek kamp alanıdır. Marmaris İçmeler limanında yaptığımız kampın ardından yol üstünde kamp yapılabilecek tek alan olarak nihayet burayı bulabildik. Yolunuz Ortaca taraflarına düşmüş bir gezgin iseniz geceyi geçirip dinlenmek için ideal bir yerdir.

Sarıgerme Kamp Alanı İmkanları

Alan genel olarak ağaçlık, gölge sorunu yok. Çeşmeler içme suyu olarak kullanılabilir. Biz iki gün boyunca kullandık dizanteri olmadık 🙂

Kapalı giyinme kabinleri, duşları mevcut. Genel olarak temiz olduğunu söyleyebiliriz. Tuvaletler sanırım belediye görevlisi tarafından temizleniyor. Tuvalette sıvı sabun dahi mevcut. Biz şahsen bir halk plajında bu özeni görünce ne yalan söyleyelim biraz şaşırdık.

Alanda Gazino tadında küçük bir işletme var. Burada yemek ve alkol servisi yapıyor. Biz kullanmadık fiyatları konusunda bir fikir veremeyeceğiz. Ancak şarj konusunda yardımcı oldular. Telefonlarımızı ve powerbanklerimizi şarj ettik. Çok sayıda günübirlik piknikçi geliyor. Biz şahsen rahatsız olmadık. Hırsızlık falan durumu yok. Çadırımızı eşyalarla birlikte bırakıp saatlerce alandan uzak zaman geçirdik her şeyi yerli yerinde bulduk.

Denizine gelince sahili de, deniz tabanı da alabildiğince kumsal. Tavsiyemiz sahilin sağından asma köprüyü geçerek sahilin diğer tarafına geçin, Baba adasını görün. Sahilde yürüyüş yapıp denize girin.

Uyarı

Kamp alanının arka kısmından sazlıklı bir dere geçiyor. Tahmin edersiniz ki sivrisinek var. İğneada sahili gibi rahatsız edici boyutta değil ama yine de sivrisinek kovucu bulundurmanız keyfinizi kaçırmanızı önler.

Sarıgerme Kamp Alanı Alışveriş

Kamp alanının içinde market yok. Ama kamp alanına giden yol ayrımında marketler var. Yürüyerek 15dk da ulaşılabiliyor. Yaklaşık mesafe 1 km mesafede yaz sezonunda açan Migros jet’den alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sarıgerme Kamp Alanı Ücretleri 

Belediyenin işlettiği kamp alanında 2022 yılı itibari ile;

Günlük Çadır Konaklama ücreti; 80 TL,

Günlük Karavan Konaklama Ücreti 100 TL’dir.

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmiş iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki kendi  fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 13, 2023 » 7:35 pm
 • Fiyat: 80₺
 • Kategori: Kampyeri
 • Tür: Gezi Rotası, Kamp İşletmesi
 • Konaklama Türü: Çadır
 • Adres: Sarıgerme, Sarigerme Gunubirlik Piknik Alani Kamping, Ortaca/Muğla, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

2 Yorum

(3.33 / 5)
Sırala:
Puanla / Yorumla
 • thumb

  Deniz bi harika

  Güzel bir yer 40 tl çadır 15 tl günübirlik ücreti.çadır size ait.Sinek kovucu alıp gidin bi satten sonra çok sivrisinek oluyor.

 • thumb

  Fena değil

  Buraya geçen yıl tavsiye üzerine gittik Belediye tarafından işletiyordu giriş ücreti dışında bir ücret ödenmiyor. Tatil günleri resmen piknikçi istilasına uğruyor 🙂 haftaiçi ve tatil olmayan bir süre zarfında tercih ederseniz rahat edersiniz. ağaç var gölge için, duşları sevmedim, wc ler temiz. sahili alabildiğine kumsal. Harika diyemiyorum ama kötü de diyemem. Ortalama bi yer.

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır