Şahinkaya Kanyonu Kamp : Vezirköprü

Çeltek, Samsun, Türkiye
Ücretsiz

Şahinkaya Kanyonu Kamp : Vezirköprü

Çeltek, Samsun, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 9 Temmuz 2020

Şahinkaya Kanyonu Altınkaya Barajı üzerinde bulunur. Güzelliğiyle adeta bir doğa harikasıdır. Günübirlik ve konaklamalı faaliyetlere uygun. Bölgedeki teknelerle kanyon turu yapmak mümkün. Yaz aylarında kano turu da yapılabilir. Bununla birlikte fotoğraftaki zirveye yaklaşık 2 saatte ulaşılması mümkün.
Şahinkaya Kanyonu Samsun’a 130 Vezirköprü’ye 17 kilometre uzaklıkta. Haftanın belli günleri kanyona giden köy minibüsleri bulunmakta. Bununla birlikte özellikle hafta sonları kanyona gelen günübirlikçilere otostop çekilebilir. Zirveye ulaşım ise biraz zor ve karışık.

Kanyonun etrafı engebeli. Dolayısıyla çadır kurulabilecek çok müsait arazi yok. Önerebileceğim iki yer olacak. Birincisi kanyona gelirken son virajdaki ahşap tesisin yanı. Diğeri ise feribotla karşıya geçtikten sonra solda kalan koy. Zirve engebeli ve dik kayalardan oluşmakta. Bu yüzden çanta ve çadır taşımak gibi bir hataya düşmeyin. Zirveye giden kestirme yol yolu iki saat kısaltmakta.

Normal tempoyla çıkış 2.5 saat, iniş 1.5 saat sürmekte.
Zirveye çıkarsanız arada bir gerinize bakıp geldiğiniz istikameti aklınıza alın. Kanyonun nasıl göründüğü ve tekne turunun nasıl bir tur olduğu ile ilgili aşağıdaki videomuzu izleyip bir fikir edinebilirsiniz.

Tekne turu fiyatları tekneden tekneye değişiyor. Biz en büyük olanı kullandık ve kişi başı (2019 Ağustos) 20 TL ödedik.

Yeme-İçme

Son olarak kanyonda alışveriş yapabileceğiniz herhangi bir market yok. Alışverişinizi Vezirköprü’den yapabilirsiniz. Veya yeme-ihtiyacınızı aynı zamanda restoran olarak hizmet veren teknelerde karşılayabilirsiniz ancak fiyat normal fiyatların üzerinde olacaktır.


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 9, 2020 » 4:18 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Konaklama Türü: Çadır
  • Adres: Çeltek, Vezirköprü/Samsun, Türkiye

1 İnceleme

1 (3 / 5)
Sırala:
Puanla / Yorumla
  • thumb

    Kampyeri yok

    Burada kamp yapılabilir yer öyle kısıtlı ki geceyi geçirebilmek için orman içinde zor bela düz bir yer bulabildik. su kenarında çadır kurulmuyor, piknik alanı da çok eğimli. feribotla geçersek şayet karşıda güzel yerler olduğu söylendi çadır kampı için. ama saat geç olduğundan dolayı geçemedik. gelen olursa çadır için karşıya geçin tavsiyem vezir köprü tarafında kamp yapacak pek yer yok.

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır

Her şey yolunda mı?

"Şahinkaya Kanyonu Kamp : Vezirköprü" sayfasını terk etmek üzere olduğunu gördük. Umarım yanılıyoruzdur :) Kamprota'yı sizden gelen yorumlarla zenginleştirmeye çalışıyoruz.