Şahinkaya Kanyonu Kamp : Vezirköprü

Çeltek Mahallesi, Vezirköprü/Samsun, Türkiye

Şahinkaya Kanyonu Kamp : Vezirköprü

Çeltek Mahallesi, Vezirköprü/Samsun, Türkiye

Ayrıntılar

Güncelleme: 25 Nisan 2020 - 1:27
 • Kategori: Kamp Yeri, Tekne Turları

Ek Ayrıntılar

 • Mutlaka yapın: Tekne Turu

Açıklama

Şahinkaya Kanyonu Kamp : Vezirköprü

Şahinkaya Kanyonu Altınkaya Barajı üzerinde bulunur. Güzelliğiyle adeta bir doğa harikasıdır. Günübirlik ve konaklamalı faaliyetlere uygun. Bölgedeki teknelerle kanyon turu yapmak mümkün. Yaz aylarında kano turu da yapılabilir. Bununla birlikte fotoğraftaki zirveye yaklaşık 2 saatte ulaşılması mümkün.
Şahinkaya Kanyonu Samsun’a 130 Vezirköprü’ye 17 kilometre uzaklıkta. Haftanın belli günleri kanyona giden köy minibüsleri bulunmakta. Bununla birlikte özellikle hafta sonları kanyona gelen günübirlikçilere otostop çekilebilir. Zirveye ulaşım ise biraz zor ve karışık.

Kanyonun etrafı engebeli. Dolayısıyla çadır kurulabilecek çok müsait arazi yok. Önerebileceğim iki yer olacak. Birincisi kanyona gelirken son virajdaki ahşap tesisin yanı. Diğeri ise feribotla karşıya geçtikten sonra solda kalan koy. Zirve engebeli ve dik kayalardan oluşmakta. Bu yüzden çanta ve çadır taşımak gibi bir hataya düşmeyin. Zirveye giden kestirme yol yolu iki saat kısaltmakta.

Normal tempoyla çıkış 2.5 saat, iniş 1.5 saat sürmekte.
Zirveye çıkarsanız arada bir gerinize bakıp geldiğiniz istikameti aklınıza alın. Kanyonun nasıl göründüğü ve tekne turunun nasıl bir tur olduğu ile ilgili aşağıdaki videomuzu izleyip bir fikir edinebilirsiniz.

Tekne turu fiyatları tekneden tekneye değişiyor. Biz en büyük olanı kullandık ve kişi başı (2019 Ağustos) 20 TL ödedik.

Yeme-İçme

Son olarak kanyonda alışveriş yapabileceğiniz herhangi bir market yok. Alışverişinizi Vezirköprü’den yapabilirsiniz. Veya yeme-ihtiyacınızı aynı zamanda restoran olarak hizmet veren teknelerde karşılayabilirsiniz ancak fiyat normal fiyatların üzerinde olacaktır.

Video

İletişim Bilgileri

Etkinlikleri Görüntüle
Binnur Ünal
 • Binnur Ünal

İlanla ilgili iletişime geç

Şartlar & Koşulları okudum onaylıyorum.
 • Adres Çeltek Mahallesi, Vezirköprü/Samsun, Türkiye
 • İlçe Vezirköprü
 • Şehir Samsun
 • Ülke Türkiye

0 İnceleme

Sırala:
Değerlendirme Yap

  Değerlendirme Yap

  İlanları Karşılaştır

  Karşılaştır
  Binnur Ünal
  • Binnur Ünal
  Kaynaklar korunuyor.