fbpx

Rumkale Kamp , Tarihi Alan, Tekne Turu

Yavuzeli, Gaziantep, Türkiye
Ücretli

Rumkale Kamp , Tarihi Alan, Tekne Turu

Yavuzeli, Gaziantep, Türkiye

AYRINTILAR

27 Ocak 2021 » 10:22 Tarihinde güncellendi
  • Kategori: Gezilecek Yerler, YARDIM & REHBER

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 27 Ocak 2021

Rumkale ‘de Tekne turu yapabilir, kamp kurulabilirsiniz. Sadece rumkale’nin eşsiz tarihi dokusunu görmek için dahi Rumkale’yi rotanız olarak belirleyebilir, aşağıda yer alan tekne turu videosunu izleyerek Batık Cami ve Rumkale’yi yakından görebilirsiniz. Tekne turu fiyatları teknenin büyüklüğüne göre 15 ile 60 TL arasında (2019) değişiyor. Yeme içme konusu ise tam bir rezalet diyebiliriz. Mümkünse Birecik’te karnınızı doyurup gelmenizi tavsiye ederiz. Tekne turunun sona erip, yanaştığı yüzer restorana bir şeyler yemek için ilk oturduğumuzda menü istemiş “menümüz yok biz neler var sayalım” demesinin ardından ortada bir menü ve menü üzerinde fiyatlar olmayınca biraz işkillenmiştik.

Meğer neden bir menü yaptırmadıklarını hesap gelince anladık. Halfeti içerisinde yer alan Restoranlarda sunulan yemekler hem lezzetsiz hem de o lezzetsiz olduğu gibi bir de üzerine absürt derecede de pahalılar. Biz bir tavuk şiş için dahi kişi başı 5O TL ödedik. Menülerinde balık ve kırmızı et de yer alıyor. Onların fiyatları nedir artık tahmin dahi edemiyoruz.

4 kişilik bir aile ile oradan 300 TL den aşağı bir hesapla çıkmanız çok düşük bir ihtimal. Bunun 3 de 1 fiyatına yukarda da belirttiğimiz gibi sofrası ile meşhur olan Birecik’te çok çok daha leziz yemekleri çok daha uygun fiyatlarla yiyebilirsiniz.

Kamp yapılabilir mi?

İşin özü kamp yapmak için özel tahsis edilen bir alana sahip değildir. Sadece ve sadece yolu halfetiden geçen geceyi zorunlu olarak geçirmesi gereken gezginler tercih edebilir.

Nasıl Ulaşılır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de birşeyler ekleyin

Rumkale çevresinde kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

VİDEO

  • Adres Kasaba Mahallesi, Rumkale, Kasaba Köyü Yolu, Yavuzeli/Gaziantep, Türkiye
  • İlçe Yavuzeli
  • Şehir Gaziantep
  • Posta Kodu 27970
  • Ülke Türkiye

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır

Kaynaklar korunuyor.