Rakotz Köprüsü (Kromlau Köprüsü)

Gablenz, Saxony, Almanya
Vizeli

Rakotz Köprüsü (Kromlau Köprüsü)

Gablenz, Saxony, Almanya

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 9 Temmuz 2020

Almanya’nın Saksonya eyaletindeki Kromlauer Parkı sınırlarında yer alan Rakotz Köprüsü , suya yansıyarak sunduğu görsel şölen ile başta fotoğrafçılar olmak üzere çok sayıda ziyaretçiyi kendisine çekiyor.

Yapımı

1860 yılında yapımı tamamlanan, inşasında yerel taşların yanı sıra İsviçre ve Bohemya’dan getirilen taşlar da kullanılan köprüyü Kromlau Şövalyesi Friedrich Herrman Rötschke yaptırmış. Adeta ince bir yüzüğe benzeyen köprünün her iki tarafında sivri kuleler yer alıyor ve bu zarif yapının, çevresinde bulunan doğal güzelliklerle beraber üzerinde bulunduğu Rakotz gölüne yansıması görsel bir şölen yaratıyor.

Neler yapılır, nasıl ulaşılır?

En amatör fotoğrafçının bile güzel kareler çekerek mutlu ayrıldığı köprününn bulunduğu Kromlauer Parkı 200 dönümlük bir alanı kapsıyor. Haftanın her günü açık olan parktaki köprüye yaklaşık 5 kilometrelik bir doğa yürüyüşü sonucunda ulaşılabiliyor.


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 9, 2020 » 4:33 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Adres: 02953 Gablenz, Almanya

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır

Her şey yolunda mı?

"Rakotz Köprüsü (Kromlau Köprüsü)" sayfasını terk etmek üzere olduğunu gördük. Umarım yanılıyoruzdur :) Kamprota'yı sizden gelen yorumlarla zenginleştirmeye çalışıyoruz.