Prens Charles Koyu Nerede ? (Gökçevlik Koyu Kampı)

Bozyazı, Mersin, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 7 Temmuz 2020

Güncel bilgi:

Prens Charles Koyu ‘nun sağ tarafında çıkan orman yangını (2019-Ağustos) sonrasında ne yazık ki koyun sağında yer alan tüm ağaçlar yok olmuştur. Yangının nasıl çıktığı bilinmiyor.

Prens Charles Koyu Nerede ?

Mersin’in Bozyazı ilçesinde yer alan, Gökçevlik adındaki bu yere Prens Charles koyu denilmesinin altında yatan sebep 1970 li yıllarda Prens Charles ve arkadaşları yaklaşlık 40 çadırdan oluşan bir kamp kurmuşlar burada. Ayrıca 1999 yılında koyu çok beğenen Prens Charles yatıyla burayı tekrar ziyarete gelince Gökçevlik Adı, Charles Koyu olarak anılmaya başlanmış.

Ulaşım kolay Antalya Mersin Karayolundan eski Tekmen Belediyesinden sağa sapıp dağların eteğinden denize ulaşıncaya kadar yolu takip ediyorsunuz yolun bittiği yerden yaklaşık 1 km kadar patika ile ulaşılıyor.

Nasıl gidilir?

Özel aracınızla veya otobüs ile Tekmende inip yürüyerek ulaşabilirsiniz. Koya kesinlikle karadan araç ulaşımı yok. Tepelerden patika yollardan yürünerek ulaşılabiliyor.

Ne yenir?

Tekmen merkezden alışveriş yapabilirsiniz. Bunun dışında koy yakınlarında alışveriş yapılabilecek bir yer yok.

Dikkat!

Koyda çok sayıda eşek arısı olabiliyor, özellikle yemek yerken sıkıntı olabiliyor. Arıları uzaklaştırması için yanınızda yakmak üzere mutlaka kuru kahve götürün. Bu bölgede tilki ile karşılaşabilirsiniz. Genelde gündüz gelen piknikçilerin arkalarında bıraktıkları artıkları yemek için geliyorlar. Tamamen zararsızlar.  İçme suyu kaynağı bulunmadığı için de yanınızda bol miktarda su götürmenizi tavsiye ederim.

Siz de birşeyler ekleyin

Bu bölgede kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz.


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 7, 2020 » 9:26 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Adres: Tekmen Mahallesi, Bozyazı/Mersin, Türkiye

VİDEO

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır