AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 26 Ağustos 2023

Prater Parkı, Avusturya‘da  Viyana‘nın en ünlü eğlence ve rekreasyon alanlarından biridir. 6 km²’lik bir alanı kaplar. Oldukça geniş park, hem yerel halk hem de turistler arasında popüler bir destinasyondur. 19. yüzyıldan beri ziyaretçilere hizmet veren Prater, tarihi, doğal güzellikleri ve eğlence seçenekleriyle herkesin ilgisini çeken bir yerdir.

Tarih ve Köken

Prater, ormanlık bir alan olarak 12. yüzyılda Avusturya dükleri tarafından av sahası olarak kullanılmıştır. Daha sonra 1766 yılında Kutsal Roma İmparatoru Joseph II, Prater’i kamuya açık bir park olarak ilan etti ve halkın da ziyaretine açtı. O zamandan beri Prater, Viyana’nın en sevilen alanlarından biri olmuştur.

Prater’in Ünlü Simgesi: Wiener Riesenrad (Dev Dönme Dolap)

Prater’in en ünlü simgesi, Viyanalı Dev Dönme Dolap olan “Wiener Riesenrad”dır. 1897 yılında inşa edilen bu tarihi dönme dolap, 65 metre yüksekliğe sahiptir ve Viyana’nın sembolik yapılarından biridir. Riesenrad, 15 adet kabiniyle ziyaretçilere muhteşem şehir manzaralarını seyretme fırsatı sunar.

Eğlence ve Aktiviteler

Prater, eğlence ve rekreasyon için ziyaretçilere birçok seçenek sunar:

Riesenrad ve Eğlence Parkı

Wiener Riesenrad, Prater’in en ünlü turistik cazibe merkezlerinden biridir. Ayrıca, parkta birçok diğer eğlence parkı, çocuk oyun alanları ve atlı karınca gibi klasik eğlence ve lunapark atraksiyonları da mevcuttur.

Prater Hauptallee

Bu büyük, ağaçlı yol, Prater’in merkezinde yer alır ve yürüyüş, koşu ve bisiklet gibi açık hava aktiviteleri için mükemmel bir mekandır.

Prater Museum

Parkın içinde yer alan Prater Müzesi, Prater’in tarihini ve gelişimini gösteren ilginç sergilere ev sahipliği yapar.

Viyana Hayvanat Bahçesi (Tiergarten Schönbrunn)

Prater’de, Viyana Hayvanat Bahçesi’nin küçük bir benzerine rastlayabilirsiniz.

Ziyaret Detayları

Prater Parkı, Viyana’nın 2. bölgesindedir ve toplu taşıma kullanımına uygundur. U-Bahn (metro) veya tramvay ile ulaşacağınız  Praterstern istasyonundan parka yürüyerek kolayca geçersiniz. Prater, yılın her dönemi açıktır, ancak bazı atraksiyonlar mevsimlere göre değişiklik gösterebilir. Riesenrad gibi popüler atraksiyonları ziyaret edecekseniz, biletleri önceden satın almak, sıra beklemekten kaçınmanızı sağlayabilir.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmiş iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki kendi  fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.

 

Fotoğraf: blog.asm0dey.ru


360° TUR

Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Ağustos 26, 2023 » 6:03 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Prater, Viyana, Avusturya
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır