AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Porto Vecchio (eski liman), Bari‘de, kentin tarihi merkezi olan Bari Vecchia’nın güney doğusunda yer alan küçük bir limandır. Çevresinde bulunan park ve yürüyüş alanları ile ziyaretçilerine gündüz ayrı gece ayrı manzaralar sunuyor.

Limanın içinde balıkçı teknelerine ayrılmış yaklaşık 350 ve 180 metrelik iki rıhtım bulunuyor.  Küçük liman, renkli teknelerin varlığı ve balık pazarı nedeniyle şehrin en güzel yerlerinden biridir. Sabahları yeni yakalanmış balık satan balıkçıları burada bulabilirsiniz.

Bu eski liman bölgesi sadece balıkçıların değil, gençlerin de buluşma noktası. Özellikle yazın akşamları gençler biralarını alıp S.Nicola iskelesinde toplanmaya başlıyorlar. Burası peroni birasıyla Bari sokak yemeklerini denemek için harika bir yer. Ayrıca limanın batı ucunda, bugün çağdaş sanat müzesi olarak kullanılan Margherita Tiyatrosu‘nu ziyaret edebilirsiniz.

Porto Vecchio Nasıl Gidilir?

Renkli balıkçı tekneleri ile oldukça ilginç bir yer olan Porto Vecchio,  Bari Centrale tren istasyonundan yaklaşık 1,1 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmişseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.

Fotoğraf: turiscom.org


360° TUR

Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:49 am
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Porto Vecchio, Bari, Bari ili, İtalya
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır