AÇIKLAMA

Papaz Koyu Kamp Alanı daha önce ücretli bir camping imiş. Ama 2019 yılı itibariyle  bu alan Mavikent Belediyesi tarafından mesire alanı olarak halka açılmış. Çadır kurmaya izin veriliyor ancak yüksek sezonda (Haziran) akşamları günübirlikçiler gidince çadır kurulup gündüzleri toplanması gerekebilir. Biz düşük sezonda ziyaret ettik çadırları gündüz toplamamıza gerek kalmadı.

Papaz Koyu Kamp Alanı’na Ulaşım

Kaş-Antalya üzerinden gelirken Korsan Koyu’na giden yol üzerinde Korsan Koyu’nun 6km gerisindedir. Adrasan-Kumluca üzerinden gelenler için ise Korsan Koyu’nu Kumluca yönünde 6km kadar geçip Papaz Koyu’na ulaşabiliyorsunuz. Otostopla gezenler; bu yol üzerinde araç trafiği cidden çok fazla herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Kamp Alanı İmkanları

Kamp alanında elektrik, içme suyu, tuvalet ve duş imkanı var. Genel olarak tuvaletlerin halka açık bir yere göre gayet temiz olduğunu söyleyebiliriz. Alanda bir mescid bile mevcut. Ateş yakmak için tahsis edilmiş yerden yüksek mangal yerleri var buralarda ateş yakılabiliyor. Alan yüksek ve geniş dallı çam ağaçları ile bezeli gölgelik alan sıkıntısı yok. Alanın içerisinde bir market var ama sattığı ürünler kısıtlı. Tekel ürünü satışı yok. Zaten alanda Alkol tüketimi yasak, alanda alkol tüketilmez levhaları ile karşılaşıyorsunuz. Biz bu uyarının insanların araçları ile gelip alanın alkol tüketilen bir yer olmaması adına yapıldığını düşünüyoruz. Bir iki günlük konaklama yapacak kampçıların yanlarında getirdiği bir şişe şaraba, biraya kimsenin ses çıkaracağını zannetmiyoruz.

Korsan Koyu yüksek sezonda çok kalabalık

Burada geçirdiğimiz bir gecenin ardından insanlarla sohbet etme şansı bulduk. Korsan Koyu’na gidip, korsan koyunda kalabalıktan dolayı çadır açacak yer bulamayınca burayı tercih eden çiftlerle tanıştık. Papaz Koyu belki ilk tercihiniz olmayabilir. Ancak, Korsan Koyu ‘ndan aradığını bulamayıp, yorgun düşen, gecelemek için uygun ferah bir yer arayan biri iseniz Papaz Koyu Kamp alanı size ilaç gibi gelecektir. Nitekim bize öyle geldi.

Yorum yapın

Eğer siz de Papaz Koyu Kamp alanında kamp yaptıysanız kamp alanı hakkındaki genel görüş ve düşüncelerinizi üye olup lütfen yorum alanında belirtin. Görüşleriniz diğer tüm kamp sever / gezginlere bir fikir verip yardımcı olacaktır.

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 9, 2020 » 4:15 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Konaklama Türü: Çadır

Sponsor Reklam

Üye olun, reklamsız gezin
  • Adres Kumluca, Antalya, Türkiye
  • İlçe Kumluca
  • Şehir Antalya
  • Ülke Türkiye

Sponsor Reklam

Üye olun, reklamsız gezin

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
wpChatIcon
Kaynaklar korunuyor.