Modena Katedrali Torre Civica Ve Piazza Grande

Modena, Emilia-Romagna, İtalya
Unesco

Modena Katedrali Torre Civica Ve Piazza Grande

Modena, Emilia-Romagna, İtalya

AÇIKLAMA

Modena Katedrali Torre Civica Ve Piazza Grande

Torre Civica ve Piazza Grande ile birlikte 1997 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine eklenen muhteşem katedrali ile ünlü olan Modena, İtalya’nın Emilia Romagna bölgesinde bulunur.

Modena Katedrali

Modena Katedrali, 1184 yılında kutsanan  Romanesk bir yapıdır ve Avrupa’daki Romanesk mimarinin en önemli  örneklerinden biri olarak bilinir. Daha önce aynı yere inşa edilmiş ve tahrip edilmiş iki kilise vardı. Büyük ölçüde iki ünlü sanatçı Lanfranco ve Wiligelmus’un eseri olan katedrala 13. yüzyılda Anselmo da Campione tarafından ünlü gül penceresi gibi  daha fazla detaylar eklenmiştir.Roma Dönemi’ne dayanan duomo girişine yakın olan iki aslanın katedralin temelleri atılırken keşfedildiği düşünülüyor.

Torre Civica

Torre della Ghirlandina olarak da bilinen çan kulesi şehrin herhangi bir yerinden ve hatta şehir dışından görülebilir. Kule adını  üstündeki iki mermer korkuluktan alır.

Aslen 1179 yılında inşa edilen kule beş katlıdır.Skizgen uç gibi çeşitli mimari detaylar sonradan  eklenmiştir

Piazza Grande

Piazza Grande, muhteşem Modena Katedrali ve Torre Civica’nın bulunduğu yerdir. Bu görkemli meydan kentin ana meydanı ve İtalya’nın en iyi meydanlarından biridir. Piazza, son derece önemli iki mimari yapının konumu nedeniyle 1997’den beri bir Dünya Mirası Alanı olmuştur.

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 9, 2020 » 4:34 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Adres 41121 Modena, MO, İtalya
  • İlçe Modena
  • Şehir Emilia-Romagna
  • Posta Kodu 41121
  • Ülke İtalya

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Kaynaklar korunuyor.