Mersin Dalış Turu Dalış Kursları

 • 1₺/Fiyat sorun
Silifke, Mersin, Türkiye
Doğa Aktivitesi Ücretli
Mersin Dalış Turu Dalış Kursları
Silifke, Mersin, Türkiye
 • 1₺/Fiyat sorun

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 29 Mart 2022

KURSA GENEL BAKIŞ

Değerli sualtı sever ve doğa dostu adayımız ; TSSF – CMAS bir yıldız dalıcı kursuna hoş geldiniz . Sizler bu kursun teorik ve pratik eğitimlerinin ardından , büyülü bir dünyanın, yani ” sualtı dünyasının “kapılarını aralayacak ve vazgeçemeyeceğiniz bir aktivitenin bilinçli ve sertifikalı bir takipçisi olacaksınız. Bu eğitimlerinizde , size sadece sualtında emniyetli ve sağlıklı dalışlar yapmanız değil aynı zamanda çevreye saygılı birer dalıcı olarak denizlerimizin altında yatan kültürel ve tabii varlıklarımıza nasıl sahip çıkacağınız da öğretilecektir.

Teorik kapsam ve zamanlama : Bu kursun teorik eğitimleri sonunda sizler dalış malzemelerinin neler olduğu ve nasıl kullanılacağını , sualtında el işaretleriyle nasıl haberleşeceğinizi , duyularınızın derinlikten nasıl etkilenebileceğini , uyulması gereken basit kuralları. Basıncın vücudunuz ve malzemeleriniz üzerindeki etkilerini , basınç altında solunan gazların vücudunuz üzerindeki etkilerini , güvenli bir dalış yapabilmek için dalışınızı nasıl planlamanız gerektiğini , acil durumlarda kendinizi ve dalış arkadaşlarınızı nasıl kurtaracağınızı öğrenmiş olacaksınız.

BİR YILDIZ DALICI

Pratik kapsam ve zamanlama : Pratik sualtı çalışmalarınızda ise sizlere dalış eğitimleriniz esnasında sualtında kullanılacak haberleşme işaretleri , malzemeyi nasıl kuşanacağınız , suya giriş teknikleri , sualtına alçalma teknikleri , nefes alırken nelere dikkat edeceğiniz, yüzerlilik dengeleyici donanımlarınızı nasıl kullanacağınız , nefes almanızı sağlayan regülatörü ağzınızdan nasıl çıkarıp tekrar alabileceğiniz.

Arkadaşınız ile havanızı nasıl paylaşabileceğiniz, maskenize su girdiğinde nasıl boşaltabileceğiniz ve sualtında nasıl çıkarıp takabileceğiniz, paletinizi nasıl daha doğru kullanabileceğiniz, sualtı ve su üstünde scuba donanımınızı ağırlık kemerinizi nasıl çıkarıp tekrar kuşanabileceğiniz, basit ilk yardım ve kurtarma becerileri ve dalış teknesinde nelere dikkat edeceğinizin yanı sıra aynı zamanda da sualtında çevreyi ve kendinizi kollama ile ilgili kapsamlı çalışmalar yaptırılacaktır. Pratik sualtı eğitimlerinizde bu beceriler sizlere toplam 5 dalışta öğretilecektir.

Bir Yıldız Dalıcı Kursuna Katılım Şartları

 • 14 yaşını doldurmuş olmak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
 • Yüzme bilmek,
 • Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir durumu bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
 • En az ilköğretim diplomasına sah ip olmak,
 • Bir Yıldız Dalıcı Tanımı, Görev, Yetki ve Sorumlulukları

Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Dalış donanımlarını takıp sökebilen, tüm dalış becerilerini kolaylıkla uygulayabilen, yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 18 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Gece dalışı yapamaz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 29, 2022 » 8:13 pm
 • Fiyat: 1₺/Fiyat sorun
 • Kategori: Dalış Turları
 • Tür: Doğa Aktivitesi

İMKANLAR

Kamp İmkanları
Diğer özellikler
 • Adres: İmamuşağı, Kilikya Dalış Merkezi & Okulu, Silifke/Mersin, Türkiye
Reklamsız gezinti için

Rezervasyon Planlayın

Rezervasyon kimin adına?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Kilikya Dalış Merkezi & Okulu
 • Kilikya Dalış Merkezi & Okulu