AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 8 Temmuz 2020

Mençuna Şelalesi

Mençuna Şelalesi kamp yapmak için elverişli bir yer değildir. Ancak şelalenin çevresindeki bölgelerde çadır kurabilirsiniz. Mençuna, Artvin’in Arhavi ilçesinde yer alır.  Şelaleye 500 m kala bir mesafeye kadar araçlarla gidilebiliyor. Yolun kalanı şelaleye kadar yürüyerek devam ediliyor. Bu yürüyüş yolu en az şelalenin kendisi kadar muazzam güzellikte bir yol. Ancak dik ve zorlu sayılabilecek bir yürüyüş rotası olduğundan ötürü özellikle ileri yaşlardaki kişilerin, sağlık durumlarında problem olan kimselerin ve hamileliğinin başlangıç ve son dönemlerinde olan kişiler için bu yolu yürümemeleri tavsiye edilir.

Nasıl ulaşılır?

Özel aracınız ile dar, toprak ancak sert zemine sahip yollarda seyreden bir yolun sonunda şelaleye ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Tavsiye edilir

Yol üzerinde yer alan Ortaca Çifte Köprülerde durup fotoğraf çekin. Şelale yolunun uzun ve yer yer ıslak toprak zeminli olmasından ötürü yanınızda mutlaka bir yedek ayakkabı bulundurun.

Siz de birşeyler ekleyin

Bu bölgede kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 8, 2020 » 10:15 am
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Adres: Mençuna Şelalesi, Arhavi/Artvin, Türkiye

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır