AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 7 Ağustos 2020

Bursa hotellerimizden alınıp  önceden  hava durumuna göre Paraşüt turumuz için uçuş bölgelerimizden birini seçip  ( Zeyniler  , Gürsu veya İnegöl  )  araçlarımıza binip yola çıkıyoruz.

Zeyniler :

Uludağ’ın eteklerinde, deniz seviyesinden 845 metre, iniş alanından da 422 metre yükseklikte bir kalkış pistidir. Kuzeyli esen rüzgarlarda uçuşa elverişlidir. Her yıl Nisan sonlarından itibaren, Ekim ortalarına kadar uçuş verir. Bursa’nın en çok uçuş yapılan ve en kolay ulaşılabilen  pistidir. Kalkış pisti uzun ve parke taş döşelidir. Dağ eteği boyunca oldukça uzun bir yelken bandına  sahiptir. İniş alanı, şehrin kenarında, binaların arasında oldukça dar bir yer olup pilotların iyi bir iniş planlaması yaparak inebilecekleri bir  iniş alanıdır.

Gürsu :

Bursa’nın kuzeydoğusunda yer alan Gürsu kalkış pisti, Katırlı Dağları sırasında deniz seviyesinden 706 metre irtifada olup başlangıç seviyesi pilotların ilk irtifa uçuşlarını güvenle yapabilecekleri bir kalkış yeridir. Yaz aylarında Bursanın hakim rüzgarının kuzey olması nedeniyle uçuş vermese de kış aylarında güneye dönen rüzgarlarla yamaç paraşütü pilotlarına oldukça keyif veren uçuş imkanları sunar. Kalkış pisti oldukça geniş olup Güneydoğu – Güney – Güneybatı ve Batı yönlerine kalkışa imkan tanır.

ÖNEMLİ BİLGİLER 

Bir  paraşüt uçuşu hava şartlarına göre 15 – 25 dakika arası sürmektedir. Fakat bazı özel durumlarda 1 saati aşan uçuşlar da yapabilmektedir.


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Ağustos 7, 2020 » 8:33 pm
  • Fiyat: 600₺/(Fiyat Sorun)
  • Kategori: Paraşüt Turları
  • Tür: Etkinlik
  • Adres: Zeyniler, Yıldırım/Bursa, Türkiye

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / YorumlaYAKINLARDA NELER VAR?

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Long Travel
  • Long Travel