Korsan Liman Koyu (Kapanca) Kamp Alanı

Mudanya, Bursa, Türkiye
Gezi Rotası Ücretsiz
Korsan Liman Koyu (Kapanca) Kamp Alanı
Mudanya, Bursa, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 25 Temmuz 2023

Korsan Liman Koyu Kamp Alanı (Kapanca)

Kapanca Limanı denilen yer; Mudanya’nın batısındaki Tirilye kasabası ile Eşkel köyü (Daskyleion) arasında yer alan, antik kent ile liman kalıntılarının bulunduğu bir alanı kapsar. Antik Kent ve Liman olan bu kalıntı antik çağ zamanlarında Britanya ülkesinin toprak parçalarının içerisindeydi. Osmanlı Devleti, Bizans İmparatorluğu ve Roma gibi büyük devletler bu limanı önemle kullanırlardı.  Liman, Hilal şeklini andıran körfezin çevresinde yer alıyordu. Antik Çağ’da bulunan “Caesarea Germenice” diye bilinen yerleşkenin, büyük bir olasılıkla Kapanca Korsan Koyu olduğu düşünülüyor.  

Ulaşım:

Kendinize ait aracınız var ise yukarıdan haritamızı açarak belirtilen alana doğrudan gidebilirsiniz. Eğer kendi aracınız yok ise emek istasyonundan kalkan 1/M otobüsüne binebilirsiniz veya daha hızlı gitmek istiyorsanız Organize Sanayiden kalkan Mudanya minibüslerine de binebilirsiniz.  Mudanya’ya vardıktan sonra BUDO (Bursa Deniz Otobüsü) karşısında bulunan duraktan Tirilye minibüsüne binip Tirilye merkezde inin.  İndikten sonra yukarı doğru çıkmaya başlayın ve bir okul göreceksiniz okulun arasından yukarı devam edin ve yol bitiminde soldan devam edin karşınıza toprak yol çıkacak hiçbir yere sapmadan devam ederseniz Eşkel, Ketendere ve Kapanca tabelaları karşınıza çıkacaktır.

Bu tabelalar kafanızı karıştırmasın siz hiçbir yere dönmeden patika yolu takip etmeye devam edin. Kapanca’ya metreler kala Korsan Liman tabelası karşınıza çıktığında alana varmış olacaksınız.

Korsan Koyunda kamp yapmak gerçekten güzel bir seçim, yürüyerek vardıysanız doğa oluşumları, doğadaki dik dağ eteklerinden denizi seyretmek gibi bir çok doğa harikasına şahit olacaksınız. Son derece berrak, temiz bir suya sahip bu denizde yüzebilir özellikle sualtı fotoğrafları meraklıları için yüzerken size eşlik eden deniz canlılarını fotoğraflayıp video kayıtlar alabilirsiniz. Kamp yapacağınız yerde bir tesis yok bunu aklınızda bulundurun. İhtiyacınız olan her şeyi beraberinizde getirmelisiniz.

 

Siz de birşeyler ekleyin

Korsan Liman Koyu ‘nda kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 25, 2023 » 3:46 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası

İMKANLAR

  • Adres: Yalıçiftlik Mahallesi, Korsan Liman Koyu, Mudanya/Bursa, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

1 İnceleme

(1 / 5)
Sırala:
Puanla / Yorumla
  • thumb

    Korsan kamp alanı

    Hiç birşey yok. Denize yosundan girilmiyor. Yolu toprak yol. Berbat ötesi. Çukurlar var. Hele taksiler için oraya inmek dahada zor.Harcadığınız zamana yazık. Gittiğiniz yola, maddiyata yazık. Gittiğime üzüldüm. 1,5 saat yol git. Kaca bir hüsranla karşılaş sonra geriye dön. Bence gidilmemesi gerekn bir yer. Hiçbirşey yok orada. Su, elektirk,tuvalet,duş. yani bir ev alıp gitmeniz gerekiyor oraya.

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
İşletmenizi Ekleyin
  • İşletmenizi Ekleyin