Uygulama kaynakları korunuyor..

Rotaları Karşılaştır

Korsan Liman Koyu (Kapanca) Kamp Alanı

Yalıçiftlik Mahallesi, Korsan Liman Koyu, Mudanya/Bursa, Türkiye

Rota Açıklaması

Korsan Liman Koyu Kamp Alanı (Kapanca)

Kapanca Limanı denilen yer; Mudanya’nın batısındaki Tirilye kasabası ile Eşkel köyü (Daskyleion) arasında yer alan, antik kent ile liman kalıntılarının bulunduğu bir alanı kapsar. Antik Kent ve Liman olan bu kalıntı antik çağ zamanlarında Britanya ülkesinin toprak parçalarının içerisindeydi. Osmanlı Devleti, Bizans İmparatorluğu ve Roma gibi büyük devletler bu limanı önemle kullanırlardı.  Liman, Hilal şeklini andıran körfezin çevresinde yer alıyordu. Antik Çağ’da bulunan “Caesarea Germenice” diye bilinen yerleşkenin, büyük bir olasılıkla Kapanca Korsan Koyu olduğu düşünülüyor.  

Ulaşım:

Kendinize ait aracınız var ise yukarıdan haritamızı açarak belirtilen alana doğrudan gidebilirsiniz. Eğer kendi aracınız yok ise emek istasyonundan kalkan 1/M otobüsüne binebilirsiniz veya daha hızlı gitmek istiyorsanız Organize Sanayiden kalkan Mudanya minibüslerine de binebilirsiniz.  Mudanya’ya vardıktan sonra BUDO (Bursa Deniz Otobüsü) karşısında bulunan duraktan Tirilye minibüsüne binip Tirilye merkezde inin.  İndikten sonra yukarı doğru çıkmaya başlayın ve bir okul göreceksiniz okulun arasından yukarı devam edin ve yol bitiminde soldan devam edin karşınıza toprak yol çıkacak hiçbir yere sapmadan devam ederseniz Eşkel, Ketendere ve Kapanca tabelaları karşınıza çıkacaktır.

Bu tabelalar kafanızı karıştırmasın siz hiçbir yere dönmeden patika yolu takip etmeye devam edin. Kapanca’ya metreler kala Korsan Liman tabelası karşınıza çıktığında alana varmış olacaksınız.

Korsan Koyunda kamp yapmak gerçekten güzel bir seçim, yürüyerek vardıysanız doğa oluşumları, doğadaki dik dağ eteklerinden denizi seyretmek gibi bir çok doğa harikasına şahit olacaksınız. Son derece berrak, temiz bir suya sahip bu denizde yüzebilir özellikle sualtı fotoğrafları meraklıları için yüzerken size eşlik eden deniz canlılarını fotoğraflayıp video kayıtlar alabilirsiniz.

Siz de birşeyler ekleyin

Korsan Liman Koyu ‘nda kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bursa Kamp Alanları

Bu rotalar ilginizi çekebilir

Karacabey Longoz Ormanları Kamp (Bursa)

Bayramdere, Bayramdere Mahallesi, Karacabey/Bursa, Türkiye

Kamp Alanı, Trekking Rotası

Kamp Alanı, Trekking Rotası

Bursa Suuçtu Şelalesi

Muradiyesarnıç Mahallesi, Suuçtu Şelalesi, Mustafakemalpaşa/Bursa, Türkiye

Kamp Alanı

Binnur Ünal

10 ay önce

Kamp Alanı

10 ay önce

Narlıdere Şelalesi

Narlıdere, Narlıdere Mahallesi, Kestel/Bursa, Türkiye

Kamp Alanı

Binnur Ünal

11 ay önce

Kamp Alanı

11 ay önce

Sansarak Kanyonu Kamp Alanı

Sansarak Köyü, Sansarak Mahallesi, İznik/Bursa, Türkiye

Kamp Alanı

İçerik Yönetimi

1 sene önce

Kamp Alanı

1 sene önce

Bu içeriği paylaşın:
  • Adres: Yalıçiftlik Mahallesi, Korsan Liman Koyu, Mudanya/Bursa, Türkiye
  • İlçe: Mudanya
  • Şehir: Bursa
  • Posta Kodu: 16970
  • Ülke: Türkiye

    Bu rota hakkında bildiklerini aktarmak ister misin?

    Giriş Yapın