Uygulama kaynakları korunuyor..

Rotaları Karşılaştır

Korsan Koyu Kamp Alanı

Mavikent Mahallesi, Korsan Koyu, Kumluca/Antalya, Türkiye

Özellikler & İmkanlar

Rota Açıklaması

Korsan Koyu Kamp Alanı

Korsan Koyu Kamp Alanı ‘na ulaşım: Antalya istikameti üzerinden gelenler için 70 km yol kat edildikten sonra, Belen tepesinden bölge trafik kavşağından sola dönerek Olimpos , Adrasan yoluna girin. Ortalama 6 Km sonra sağa ve sola yol ikiye ayrılır. Sola dönerseniz Olimpos’a, sağa dönerseniz Adrasan beldesine ulaşırsınız. Korsan koyuna ulaşabilmek için sahil üzerinden değil, Adrasan merkezden gitmeniz gerekiyor. Adrasan merkezde,  Mavikent yoluna doğru 2 km sonra Çavuşköy tabelasından sola dönüyorsunuz. 5 km dar yoldan Karaöz sahiline vardıktan sonra ormanlık yoldan 10 dk daha gittikten sonra sağa dönüyorsunuz. Eğer sağa dönmez de düz giderseniz Gelidonya fenerine ulaşırsınız.

Korsan koyu kamp severler için yaz kış tercih edilen yerlerden biridir. Antalyanın saklı cennetlerinden bir tanesidir. Yıllardır trekking severlerin kampçıların günübirlik piknikçilerin vazgeçilmez yeridir korsan koyu. Hafta içi kalabalık olabilir, kamp yapacağınız alanda ufak çaplı bir temizlik yapmanız da gerekebilir. Belediye genelde temizlik işleri ile ilgilenir ama zaman zaman kirlilik sorunu olabiliyor. Yanınızda bir çöp poşeti mutlaka bulundurun.

Yaklaşık 90 metre uzunluğunda 25 metre genişliğinde bir kumsala sahip bu koyun arkası orman. Mavi ile yeşil iç içe bir yapıdadır.

Korsan Koyu, Adrasan tekne turu rotası güzergahında bir durak olduğu için gün içinde koya demir atan çok sayıda tekne ile karşılaşabilirsiniz. Korsan Koyu ulaşımın zor olması sebebiyle bakir kalmış pırıl pırıl bir denize sahip cennetten bir köşe gibidir. Aynı zamanda Likya Yolu noktalarından birisidir.  Adrasan’da tatil yapanlara özellikle görmeleri gereken yerleri anlatırken Korsan Koyu’na değinmeden geçmeyiz. Karayolu ile gitmek isteyenler Karaöz’e ve oradan da Gelidonya Feneri yoluna saparak Korsan Koyu’na ulaşabilirler ama kara yolu biraz zahmetli olabilir. Bu güzergah üzerinde içme suyu kaynağı ne yazık ki yoktur. Yanınıza su almayı unutmayın.

Tavsiye

Korsan koyu, popülerliği yüzünden, yüksek sezonda çok kalabalık olabilmektedir.  Korsan koyunda yoğunluk nedeniyle aradığını bulamayanlar günü geçirmek için Korsan koyunun hemen bir öncesinde yer alan Papaz Koyu’nda konaklayabilirler. Papaz Koyu rotası ile ilgili hazırladığımız içeriğe aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Papaz Koyu Kamp Alanı hakkında bilgi almak için tıklayın

Yorum yapın

Korsan Koyu Kamp deneyimlerinizi ve gözlemlerinizi lütfen üye olarak yorum alanında belirtin. Yorumlarınız kamp severler için çok değerli.

Bu içeriği paylaşın:
  • Adres: Mavikent Mahallesi, Korsan Koyu, Kumluca/Antalya, Türkiye
  • İlçe: Kumluca
  • Şehir: Antalya
  • Posta Kodu: 07390
  • Ülke: Türkiye

    Bu rota hakkında bildiklerini aktarmak ister misin?

    Giriş Yapın