Köprülü Kanyon Kamp Alanı

Manavgat, Antalya, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Köprülü Boğaz Milli Parkı, Antalya İli, Manavga İlçesi’nin 63 kilometre kuzeybatısında, Antalya ilinin 85 kilometre kuzeydoğusunda yer almaktadır. 366.140 dönümlük Köprüçay (Köprü) nehri ve tarihi Selge şehri, 1973 yılında ayrılarak milli park ilan edilen Manavgat ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.

Köprüçay’ın Bolasan köyü ile Beşkonak köyü arasında oluşturduğu yarık vadi, Milli Parkın kaynak değerini oluşturmakta olup, 14 km uzunluğu ve 100 metre duvar yüksekliği ile Türkiye’nin en uzun kanyonlarından biridir.

 

Nasıl Ulaşılır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz. Yol Tarifi: Antalya-Manavgat karayolu üzerinde Serik ilçesinden 5 km sonra, soldaki ulaşılabilir kilometrede “Tasıl-Beşkonak-Köprülü Kanyon Milli Parkı” tabelası ile dönüşten sonra yaklaşık 37 dakika kuzeye sürün.

Siz de birşeyler ekleyin

Köprülü Kanyon’da  kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:40 am
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası

İMKANLAR

  • Adres: Bozyaka Mahallesi, Köprülü Kanyon Milli Parkı, Manavgat/Antalya, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
İşletmeni Ekle
  • İşletmeni Ekle