Kleopatra Plajı Kamp Alanı

Alanya, Antalya, Türkiye

Kleopatra Plajı Kamp Alanı

Alanya, Antalya, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 2 Ağustos 2020

Kleopatra Plajı

Romalı komutan Marcus Antonius, MÖ 44 yılında Jül Sezar’ın ölmesiyle doğu bölgesinin yönetimini üstlenir. İlk işi, zengin kaynaklarından yararlanmak için Mısır’a gitmek ve Mısır kraliçesi ile bir anlaşma yapmaktır. VII. Kleopatra‘nın amacı ise kaybettiği toprakları geri almak ve Büyük İskender‘in istediği gibi tüm dünyaya sahip olmaktır. Marcus Antonius ve Kleopatra, Tarsus’ta buluşurlar ve birbirlerine delice aşık olurlar. Gerçekleştirdikleri birliktelik neticesinde Antonius, Alanya’nın bulunduğu şehri Kleopatra’ya verir. Bu nedenle plaj, Kleopatra Plajı olarak anılır.

Kamp yapılabilir mi?

Doğrudan Kleopatra Plajı’nda kamp yapmanız pek mümkün değil, Alanya kalesine yakın kıyılara çadırınızı gece kurup sabah toplayarak geçici olarak kamp kurabilirsiniz. Daha uzun soluklu kamp için aşağıdaki diğer rotalara göz gezdirin.

Nasıl Ulaşılır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de birşeyler ekleyin

Bu bölgede kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Ağustos 2, 2020 » 7:12 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Adres: Kleopatra Plaji, Antalya, Türkiye

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır