Kirazlı Manastırı Kampı Erdek ( Balıkesir)

Yukarıyapıcı, Balıkesir, Türkiye
Ücretsiz

Kirazlı Manastırı Kampı Erdek ( Balıkesir)

Yukarıyapıcı, Balıkesir, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 9 Temmuz 2020

Antik dönemde Didumus Dağı olarak bilinen dağın eteğinde bulunan Kirazlı manastırı 19.yy’ da Rumların kullandığı bir dini anıt yapıdır.Mevcut duvar kalıntılarından bodrum üzerine 2 katlı olduğu görülmektedir. Doğa onu zerafetle yutarak kendisini göstermiş ve çınarlarla çevrili bir kalıntı çıkmış ortaya.

Alan pek geniş değil erken gitmenizi tavsiye ederim. Gündüz çok fazla günübirlikçi gelebiliyor.

Bandırma-Erdek asfaltına 17 km. uzaklıkta bulunan Kirazlı Manastırına gitmek için Bandırma’ dan gelişe göre Erdek Düzler Mahallesinin içinden sağa girin. Kyzikos kalıntılarının yakınından geçerek, Belkıs köyü içinden yukarı devam edin. Yukarıyapıcı köyüne varınca köye girmeden sağa ayrılan yoldan devam edin. Yukarıyapıcı göletine varmadan sağa ayrılan yola devam ederek, 2 km. aşağı inince Kirazlı Manastırı kalıntılarına varabilirsiniz.

Manastırdan sola giden yolla devam edersenizB (Kocaburgaz) köyüne varırsınız.Bu köye şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Otostopla gidecekler geç saate kalmasın derim. Alanda WC ve su imkanı var,duş için şelalenin oluşturduğu göletleri kullanabilirsiniz.Odun sıkıntısı yok.

Önemli not: Dere kenarında domuz izlerine rastlayabilirsiniz, çok ıssıza kamp atmamanızda fayda var.


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 9, 2020 » 4:22 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Konaklama Türü: Çadır
  • Adres: Yukarıyapıcı, Yukarıyapıcı, Erdek/Balıkesir, Türkiye

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır