Karatepe Aslantaş Milli Parkı

 • 30₺/Çadırbaşı
Karatepe, Osmaniye, Türkiye
Ücretli

Karatepe Aslantaş Milli Parkı

Karatepe, Osmaniye, Türkiye
 • 30₺/Çadırbaşı

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 16 Nisan 2021

Karatepe Aslantaş kamp alanı, kampçılar tarafından tercih edilen noktalardan biridir. Bu bölgeye geldiğinizde hem güzel bire kamp geçiriyorsunuz, hem de buradaki tarihi eserleri yakından görme fırsatı elde ediyorsunuz. Kadirli ile Osmaniye arasında kalan bölgede bulunan Karatepe Aslantaş Milli Parkı’nda en güzel çadır kurulacak olan yerlerden biri Ceyhan ırmağının yanı. Buraya çadırınızı kurabilirsiniz.

Burası çadır kampı yaparken canınızın sıkılmayacağı ender yerlerden biridir. Burası doğal bir park olduğu için yaban hayatı yönünden de birçok hayvana ev sahipliği yapıyor. Her an çadırınızın yanında bir tilki ya da sırtlana rastlayabilirsiniz. Bu tarz sürprizlere alışık değilseniz, çadır kurmak için ayrılmış bölgelere çadırınızı kurabilirsiniz. Buralar nispeten daha kalabalık olduğu için hayvanlar buralara yaklaşmaya cesaret edemiyor.

Aslantaş Milli Parkı Kamp Alanı İmkanları

Park içinde tesis bulunmaktadır. Yeme içeme gibi ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. Ancak park içinde ateş yakmak yasak olduğu için park dışındaki bir bölgeyi tercih edebilirsiniz. Çeşme, Otopark Alanı, İdare ve Ziyaretçi Merkezi, Büfe, Piknik Alanları, WC, Tarihi Yapı, Mescit, Gölet, Çocuk Oyun Alanı, Seyir Terası, Kameriyeler, Güvenlik Noktaları, Yağmur Barınağı, Bekçi Evi

Bunlara dikkat!

Karatepe Aslantaş Milli Parkı ‘nı ziyaret edecekler için önemli bir hatırlatma yapalım. Özellikle kamp yapacaklar için burada özel bir kamp işletmesi yok. Milli Park idaresinin bilgi ve izni dahilinde kamp yapabiliyorsunuz. Yerde kesinlikle ateş yakmak yasak buna mutlaka dikkat etmelisiniz. Yalnızca ateş yakmanız için tahsis edilen alanlarda ateş yakabilirsiniz.


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Nisan 16, 2021 » 2:30 pm
 • Fiyat: 30₺/Çadırbaşı
 • Kategori: Kampyeri
 • Konaklama Türü: Çadır
 • Adres: Karatepe, Karatepe/Kadirli/Osmaniye, Türkiye

1 İnceleme

1 (5 / 5)
Sırala:
Puanla / Yorumla
 • thumb

  Osmaniye için iyi

  Osmaniye için en önemli bölge burası. Aslantaş barajı yanında,Karatepe’de, Osmaniye 30 km. Baraj yolunda. Yol üzerinde, yarı yolda Kastabala antik kenti var. Bir an olsun unutmadığım bir milli park.Çift mazı milli parkına nazaran çok ferah, güzel,su başı,unutulmaz.Üstelik yanında Aslantaş açık hava müzesi de var. Her yerde piknik-mangal yapılıyor. Çok sayıda üstü kapalı çardak var. Yeni evliler resim çekimi için geliyor.Cüzi bir ücretle giriliyor, oda bakım ve personel masrafları için. Osmaniye denilince burası aklıma geliyor.

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır