Karagöl Çinili Göl Meydan Yaylası Kamp Yeri

Çamlıyayla, Mersin, Türkiye
Kampyeri Ücretsiz
Karagöl Çinili Göl Meydan Yaylası Kamp Yeri
Çamlıyayla, Mersin, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 12 Mart 2023

Türkiye’nin en önemli buzul göllerinden Karagöl ve Çiniligöl 2600m yükseklikte, Bolkar Dağlarının üst kesimlerinde, Mersin-Niğde il sınırına oldukça yakın bir yerde yer alıyor.  Göller bölgesine Ulukışla, Darboğaz’dan ulaşılır. D-750 otoyoluna olan uzaklığı ise yaklaşık 20 kilometre mesafededir. Araçlarla Meydan yaylasına kadar gelmeniz mümkün.  Araçlarınızı burada bırakabilirsiniz. Yerel halkın işlettiği küçük bir işletme mevcut. Eğer bir ihtiyacınız olursa size yeme içme konusunda da yardımcı olacaklardır.

Göle Ulaşım

Göle ulaşım için yaklaşık 1,5 kilometrelik engebeli bir parkuru geçmek gerekiyor. Parkur orta zorlukta dinlenerek bir saatte çıkabilirsiniz. Yükünüz ağır ise bu süre daha uzun da sürebilir.

Bölgede yaşayan yer sincabı olarak bilinen çok sevimli bir tür mevcut. Çok güzel fotoğraflar veriyorlar. Özellikle Çiniligöl girmek için idealdir. Ancak su sıcaklığı 4-12 santigrat derece arasındadır. Dışarıda hava serin olduğu için mutlaka çıktığınızda bir havlu ile kurulanmalısınız.

Önemli Uyarı:

Yaz aylarının ortasında dahi gün içi hava sıcaklığı 20 santigrat dereceyi bulabiliyor. Gece sıcaklıklar 10 derecenin altına düşebilir. Kamp yapacaksanız yanınızda mutlaka giyinecek kalın kıyafet bulundurun. Ve mutlaka yanınızda güneş kremi bulundurun. Serin havada güneş altına nasıl yandığınızı dahi hissetmeden yanıyorsunuz. Ciddi güneş yanıkları oluşabilir. Buna önemle dikkat etmenizi öneririz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 12, 2023 » 10:35 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Kampyeri
  • Maks. İrtifa: 2650
  • Adres: Fakılar, Karagöl, Çamlıyayla/Mersin, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Kamprota
  • Kamprota