Karacabey Longoz Ormanları Kamp (Bursa)

Bayramdere, Bursa, Türkiye
Ücretsiz

Karacabey Longoz Ormanları Kamp (Bursa)

Bayramdere, Bursa, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 9 Temmuz 2020

Cumartesi – Pazar günümüzü Olympos Dağcılık Kulübümüz ile Bursa’nın Karacabey ilçesinde bulunan Karacabey Longoz Ormanları’nda kamp ve trekking yaparak geçirdik.

Orman’ın neredeyse % 99’u su altında. % 1’lik kısmı kamp alanı. Burada çadır kurduk. Elektrik ve içecek suyun bulunmadığı, internet’in çekmediği oldukça geniş bir alanda, tam anlamıyla doğal yaşamın olduğu cennetten bir köşe burası. Şehirden, gürültüden uzak, tam bir terapi merkezi.

Bölgenin doğallığı, şaşılacak şekilde hiç bozulmamış. Longoz Ormanlarında her çeşit hayvan var. Bunları avlamak kesinlikle yasak. Başka yasaklar da var. Ormandan kum almak, ağaç kesmek, bitki toplamak, böcek toplamak, yumurta almak, ağaç ve bitki kesmek, moloz yığmak, su kullanmak biyolojik çeşitliliğin korunması açısından KESİNLİKLE YASAK.

Ormanda birçok hayvana rastlayıp fotoğrafını çektim. Bunlar arasında, başta ayılar (barınakta 80 adet vardı) olmak üzere, yılanlar, fareler, bukalemunlar, böcekler, kuşlar, kelebekler, kaplumbağalar, kurbağalar v.s. v.s. vardı.
Özellikle kampımızın bulunduğu alanda binlerce kurbağanın sabaha kadar süren resitallerini dinlemek müthişti.
Olympos Dağcılık Kulübümüzden 100’ye yakın arkadaşımızın katıldığı “Longoz” gezimizden Doğa’da bir tek çöp bile bırakmadan çok mutlu ayrıldık.

Yazan: Oktay Özengin


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 9, 2020 » 4:21 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Konaklama Türü: Çadır
  • Adres: Bayramdere, Bayramdere, Karacabey/Bursa, Türkiye

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır