Kapıkaya Kanyonu Kamp Alanı

Karaisalı, Adana, Türkiye
Ücretsiz

Kapıkaya Kanyonu Kamp Alanı

Karaisalı, Adana, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 7 Temmuz 2020

Kapıkaya Kanyonu Kamp Alanı

Kapıkaya Kanyonu kamp alanı Karaisalı merkeze 6 km uzaklıkta bulunan her mevsimde gidilesi doğal bir güzelliktir.

Kanyonun ilk girişinde gözleme sıkma börek yapan küçük kahvaltı yapabileceğiniz çayınızı içebileceğiniz terasları güzel olan minik bir işletme bulunuyor.  Kanyona başlarken minik iki  setten oluşmuş bir şelale sizi karşılıyor. Kanyon toplamda 7 km. ve tamamı yürüyüşe açılmış. Kanyon başlangıcının 600mt sinde merdivenle çıkılabilen bir yer var. Kayaların içinden akan suyun sesini duyduğunuz buz gibi bir yer. O kayaların üzerine mutlaka çıkın orda ki manzara mükemmel!

1.6 km sonra şelale var ve şelalenin etrafına ağaçtan yapılmış oda oda üstü kapalı çardaklar ve büyük bir teras sizi karşılar. O terasta sandalyelerimizi açıp termostan çaylarımızı içtik güzel manzaranın eşliğinde ve ayrıca tuvalet de var.

Neler yapabilirsiniz?

Kanyon “Varda Köprüsü” ne yakındır. Kanyon’dan sonra yarım gününüzü ayırarak Varda Köprüsünü de ziyaret edebilirsiniz. Kanyon boyunca Hiking yapabilirsiniz.

Kapıkaya Kanyonu Kamp Alanı ‘na Nasıl Ulaşılır?

Karaisalı’ya girince karşılaştığınız ilk göbekten düz devam edin tabela da var. Ardından caminin orada yol ikiye ayrılır. Siz çatalın sol ucunu seçin.  5 dk sonra kanyondasınız.

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de birşeyler ekleyin

Kapıkaya kanyonu ‘nda kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 7, 2020 » 7:50 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler, Kampyeri
  • Adres: Kapıkaya Mahallesi, Karaisalı/Adana, Türkiye

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır