Kalkan Saklı Koy (Merdivenli Koy)

Kaş, Antalya

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 25 Ağustos 2023

Kalkan Saklı Koy bizim tabirimizle ortaya atılmış bir isimdir yerel halkın burayı nasıl isimlendirdiği ile ilgili bir bilgiye ulaşamadık. Kalkan sahilinden Halk Plajından batı yönünde sahil şeridinde yürüme mesafesiyle yaklaşık 8 dk  gibi bir sürede koyun girişine ulaşılıyor. Koyun küçücük  ve kayalık olduğunu bir anlık unutursak, dimdik bir yamaçtan aşağı inilmesi ve koya inen merdiven bize Kaputaş’ı anımsatıyor..

Merdivenler eskiden faal olsa da şuan son basamakları kırılmış merdivenle inmek mümkün değil. Ancak kayaların üzerinden dikkatlice hareket ederek yine de koya inilebiliyor. Koyun bir geniş açık alanı bir de kayalarla çevrili havuzu andıran koya indiğinizde hemen sol tarafta kalan bir alan var işin açığı biz oraya bayıldık.

Güneş en tepedeyken dahi gölge olması gerçekten muazzam. Kaynak suyu ile besleniyor olsa gerek suyu gerçekten çok serin idi. Yolunuz eğer kalkan’a düşerse burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Küçük çaplı serbest dalışlardan keyif alanlar için burası bir oyun parkı gibi sol taraftaki kayalarla izole hale gelmiş denizin, açık denize açılan bir küçük geçidi var. Bunu gösterebilmek için bir video kaydı alıp yayınladık aşağıda bu videoya ulaşabilirsiniz.


Reklamsız gezinti için

VİDEO

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Ağustos 25, 2023 » 9:08 am
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Tür: Gezi Rotası

İMKANLAR

Kamp İmkanları
Diğer özellikler
  • Adres: Kalkan Mahallesi, Kaş/Antalya, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır