İzmir Çıkışlı Samos (Sisam) Adası Turu

 • €79/Kişibaşı
Sisam, Sisam Adası, Türkiye
Vitrin Tur Vizeli

İzmir Çıkışlı Samos (Sisam) Adası Turu

Sisam, Sisam Adası, Türkiye
 • €79/Kişibaşı

AÇIKLAMA

1.GÜN: KUZEY SAMOS TURU: BAŞKENT VATHI’DE KÜLTÜR ve ALIŞVERİŞ  

CUMARTESİ

Sabah 06.00`de Mavişehir Egepark önü, 06.10’de Bostanlı İskelesi, 06.20’da Karşıyaka Anıt, 06.30’da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi, 06.40`da Sabancı Kültür Merkezi, 06.50`de Göztepe İskelesi, 07.00`de Üçkuyular OPET önü sonra komşu ülkenin en güzel adalarından biri olan Samos ( Sisam )’a gitmek için yola çıkıyoruz. Kuşadası deniz gümrüğünde pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra Samos’un başkenti Vathi’ye doğru keyifli deniz yolculuğumuza başlıyoruz. Ege Denizi’nin en güzel plajlarına sahip, bağları ve ormanları ile ünlü, Pisagor’un memleketi Samos’a vardığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve başkent Vathi’nin güzel kordon boyunda denize sıfır otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından rehberimiz eşliğinde başkentte tura çıkıyoruz. Bu esnada Katolik Kilisesi’ni, Metropolitlik Kilisesi’ni, Arslan Heykeli’ni ve Pisagor Meydanı’nı yakından tanıyoruz. Daha sonra Vathi’de rehberimizin verdiği serbest zamanda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam 20.00’de arzu eden konuklarımızla akşam yemeğimizi almak için otelimizin lobisinde buluşuyor ve yörenin güzel bir tavernasına gidiyoruz. Burada akşam yemeğimizi Yunan müziği eşliğinde alıyor ve Samos gecelerinin tadını çıkarıyoruz.

 

2.GÜN: BÜYÜK SAMOS TURU ( VATHI – PYHTAGORIO – KOKKARI – AGIA KONSTANTINOS –  AVLAKIA – POTAMI PLAJI – KARLOVASI )

PAZAR

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde Samos adasını keşfetmek için Büyük Samos Turu için otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz. İlk olarak Samos`un en turistik yerleşimlerinden biri olan  Pisagor (Pythagoras)’un doğum yeri olan Pythagorio’ya gidiyoruz. Birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu beldede antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra bir dönemin adanın ticaret ve eğitim merkezi sayılan Karlovasi’ye ulaşıyoruz. İlk olarak Karlovasi’nin en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı’na gidiyor ve Aya Nikolas Kilisesi’nin terasından eşsiz manzarayı izliyoruz.

Öğleye doğru Karlovasi kent merkezine giderek öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından adanın en güzel sahiline sahip Kokkari’ye doğru gezimize devam ediyoruz. Bu esnada yolumuz üzerinde yer alan Agios Konstantinos ve Avlakia gibi yerleşimleri panoramik olarak görüyoruz. Gezimizin sonunda tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’dan izler taşıyan Kokkari’de deniz kıyısında kısa bir kahve molası veriyor ve manzaranın tadını çıkarıyoruz. Öğleden sonra otelimizin de bulunduğu adanın başkenti Vathi’ye dönüyoruz. Gün biterken eşsiz tarihi, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos’a veda ederek İzmir’e doğru denizden ve karadan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Hareket Yerleri ve Saatleri

06:00‘de Mavişehir Egepark önü

06:10‘de Bostanlı İskelesi

06:20‘da Karşıyaka Anıt

06:30‘da Alsancak Gar FMA Travel Ofisi

06:40‘da Sabancı Kültür Merkezi

06:50‘de Göztepe İskelesi

07:00‘de Üçkuyular OPET önü

 

* Yunanistan ve başka ülkelerde limanlarda veya otellerde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir.

* Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır… 

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 8, 2020 » 10:54 pm
 • Fiyat: €79/Kişibaşı
 • Kategori: Yurtdışı Turlar
 • Tür: Tur

EK DETAYLAR

 • Vize Ücreti: Fiyata dahil değil
 • Yurtdışı Çıkış Harcı: Fiyata dahil değil
 • Öğle ve Akşam Yemeği: Fiyata dahil değil
 • Müze Ücretleri: Fiyata dahil değil
 • Hotel: Samos Hotel
 • Deniz Yolu: Feribot Ulaşım

Sponsor Reklam

Üye olun, reklamsız gezin
 • Adres Sisam Adasi, Sisam, Yunanistan
 • İlçe Sisam
 • Şehir Sisam Adası
 • Ülke Türkiye

BİLGİ / REZERVASYON

İlanları Görüntüle

İlanla ilgili iletişime geç

Sponsor Reklam

Üye olun, reklamsız gezin

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Arama
FMA Travel
 • FMA Travel
wpChatIcon
Kaynaklar korunuyor.