İlvat Gölü Kamp Alanı

Gündoğmuş, Antalya, Türkiye
Ücretsiz

İlvat Gölü Kamp Alanı

Gündoğmuş, Antalya, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 7 Temmuz 2020

İlvat Gölü Kamp Alanı Akseki ve Gündoğmuş Kalecik yaylası arasında bir vadinin içerisinde yer almaktadır. Akseki ‘ye 35 km uzaklıktadır. Akseki içerisinden eski Konya yolu ve Akseki çöplüğünü geçince sağa sapılır işlek tek yoldur yol boyu vadiler içinde mutlaka çoban veya arıcılar vardır ilvat gölünü sormayın bilen azdır.

Gök tepe yaylasını sorun yol sizi genişçe büyük bir çayırlık alana çıkaracaktır çayırlık alanda çoban veya yaylacılara ilvat gölünü sorun oradakilerden bir bilen mutlaka çıkar. Yeri itibarı ile çevredeki göllerle kıyaslarsak en temiz göldür. Çevresindeki küçük bitki örtüsü çeşitliliği bakımından oldukça zengindir.

Göldeki kurbağa çokluğu ve ses çığlıkları bizi şaşırttı suya yakın yerlerde kulakları tırmalayan ve görülmeyen bir topluluk korosu hakim.bu vadide sadece kurbağalar değil alıcı kuşlar Kaya kırlangıçları toygarlar kuyruk kakanlar Gelengiler (Keleni) bu arazini müdavimlerindendir. Biz gördük beğendik siz dostlarımızla gördüklerimizi paylaşmak birazda görselden sizlerin tanımasını sağlamak için işte ilvat gölü ve çevrisinin görüntüleri .

Kaynak: Hasan Sayın

 

Nasıl Ulaşılır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de bir şeyler ekleyin

İlvat Gölü ‘nde kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


İMKANLAR

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 7, 2020 » 9:13 am
  • Kategori: Kampyeri
  • Adres: İlvat Gölü, Güneyyaka Mahallesi, Gündoğmuş/Antalya, Türkiye

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır

Her şey yolunda mı?

"İlvat Gölü Kamp Alanı" sayfasını terk etmek üzere olduğunu gördük. Umarım yanılıyoruzdur :) Kamprota'yı sizden gelen yorumlarla zenginleştirmeye çalışıyoruz.