AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 13 Mart 2023

İçmeler Kamp Alanı günü kurtaran bir kamp alanıdır diyebiliriz . Marmaris merkezde ücretsiz çadır açabilecek bir yer bulmak gerçekten çok güç. Sürekli Jandarma’nın çadırımızı toplatmasıyla devam eden kamp yeri arayışımız uzun saatlerin ardından burada son buldu.

Kamp alanı tam bir mahrumiyet bölgesi orası kesin. Örneğin tuvalet yok. Olmadığı gibi tuvalet ihtiyacınızı giderebileceğiniz en yakın alan yüzlerce metre yukarınızda kalıyor. İçme su kaynağı yok, market ve benzeri tesislere ulaşmak için Limandan geldiğiniz yolu tekrar geri dönmeniz gerekiyor.

Ayrıca bu alan çok da kalabalık. Bu alanın kalabalık olmasının sebebi ayak altında olmadığı için Marmaris sahilinde kamp kuran herkesi Jandarma ve Belediye görevlilerinin bu alana yönlendiriyor olması. Bu kamp alanının özellikle kamp yapmak için tercih edeceğiniz bir yerlerden biri olacağını sanmıyoruz. Ancak günü birlik denize girmek veya yol üzerinde geceyi geçirmek için geçici konaklama yeri olarak bulabileceğiniz en ideal yerdir.

Marmaris’te uykusuz geçecek bir gece yerine bu kamp alanı bizim gecemizi kurtardı. Umarım sizinkini de kurtarır.

İçmeler Kamp Alanı ‘na Ulaşım

İçmeler Kamp Alanı Marmaris merkezden yaklaşık 7 km mesafede yer alıyor. Otostopla gezen bir gezgin iseniz Marmaris merkezden otostopla İçmeler yönünde hareket edip Liman girişine yakın bir yerde inmelisiniz.

Üzerinde İçmeler yazan turuncu renkli minibüsleri kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Limana ulaştığınızda limanın içerisine girin. Liman boyunca yürüyün. Yolun sonuna ulaştığınızda çıkmaz bir yola girdiğinizi düşünebilirsiniz. Biz yol bitti diye az daha geri dönecek iken bir çift sayesinde yolu bulduk. Sol tarafta patika bir yol var bu yol kamp alanına çıkıyor.

Ayrıca bizim gibi gece karanlıkta yürüyorsanız lütfen lamba yakın. Bu bölge üzerinde daha önce bir tesis yer alıyormuş ancak yıkılmış. Ardında kalan harabeler yüzünden ayaklarınız bir yere takılıp bir yerinizi incitebilirsiniz.

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmiş iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki kendi  fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 13, 2023 » 7:35 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası
  • Konaklama Türü: Çadır

İMKANLAR

  • Adres: İçmeler, İçmeler, Marmaris/Muğla, Türkiye
Reklamsız gezinti için

1 İnceleme

(5 / 5)
Sırala:
Puanla / Yorumla
  • thumb

    Günübirlik güzel yer

    Buranın denizi seviyorum. karşıda ada manzarası da cabası. Tam biz gençlere göre izole, sessiz sakin bir yer. yanınızda bir damacana suyunuz varsa iyisiniz 🙂 ancak uzun süre kalmak işkence olabilir. yeme içme ve wc problem

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır