AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 9 Temmuz 2020

İçmeler Kamp Alanı günü kurtaran bir kamp alanıdır diyebiliriz . Marmaris çevresinde ücretsiz çadır açabilecek bir yer bulmak gerçekten çok güç. Sürekli Jandarma’nın çadırımızı toplatmasıyla devam eden kamp yeri arayışımız uzun saatlerin ardından bu lokasyonda son buldu.

Kamp alanı tam bir mahrumiyet bölgesi orası kesin.

Örneğin tuvalet yok. Olmadığı gibi tuvalet ihtiyacınızı giderebileceğiniz en yakın alan yüzlerce metre yukarınızda kalıyor. İçme su kaynağı yok, market ve benzeri tesislere ulaşmak için Limandan geldiğiniz yolu tekrar geri dönmeniz gerekiyor.

Ayrıca bu alan çok da kalabalık (7 Haziran). Bu alanın kalabalık olmasının sebebi ayak altında olmadığı için Jandarma ve Belediye görevlilerinin kampçıları bu alana yönlendiriyor olmasıdır diye düşündük. (Sezon bitiminde veya sezon başlamadan daha sakin olabilir, bunu bilemiyoruz. Bilenler, lütfen yorum alanında görüşlerinizi aktarın.)

Hemen bir gün önümüzde seyahat eden bir gezgin’in çadırı hemen bizden bir gün önce toplatıldığını bir belediye görevlisinden öğrendik. Anlaşılan Marmaris merkez çevresinde kamp kurmaya kalkan herkes bu alana yönlendirilmiş.

Bu kamp alanının özellikle kamp yapmak için tercih edeceğiniz bir yerlerden biri olacağını sanmıyoruz. Ancak günü birlik denize girmek veya yol üzerinde geceyi geçirmek için geçici konaklama yeri olarak bulabileceğiniz en ideal yerdir.

Marmaris’te uykusuz geçirilecek bir gece adına bu kamp alanı bizim gecemizi kurtardı. Umarım sizinkini de kurtarır.

Nasıl Ulaşılır Kamp Alanı Nerede?

İçmeler Kamp Alanı Marmaris merkezden yaklaşık 7 km mesafede. Otostopla gezen bir gezgin iseniz marmaris merkezden otostopla İçmeler yönünde hareket edip Liman girişine yakın bir yerde inmelisiniz.

Üzerinde İçmeler yazan turuncu renkli minibüsleri kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Limana ulaştığınızda limanın içerisine girin. Liman boyunca yürüyün. Yolun sonuna ulaştığınızda çıkmaz bir yola girdiğinizi düşünebilirsiniz. Biz yol bitti diye az daha geri dönecekken hemen sol taraftan çıkan bir çift sayesinde yolu bulduk. Sol tarafta patika bir yol var bu yol kamp alanına çıkıyor.

Gece karanlıkta yürüyorsanız lütfen lamba yakın. Bu bölge üzerinde daha önce bir tesis yer alıyormuş bu tesis yıkılmış. Ayaklarınız bir yere takılıp bir yerinizi incitebilirsiniz.


İMKANLAR

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 9, 2020 » 4:15 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Konaklama Türü: Çadır
  • Adres: İçmeler, İçmeler, Marmaris/Muğla, Türkiye

1 İnceleme

1 (5 / 5)
Sırala:
Puanla / Yorumla
  • thumb

    Günübirlik güzel yer

    Buranın denizi seviyorum. karşıda ada manzarası da cabası. Tam biz gençlere göre izole, sessiz sakin bir yer. yanınızda bir damacana suyunuz varsa iyisiniz 🙂 ancak uzun süre kalmak işkence olabilir. yeme içme ve wc problem

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır

Her şey yolunda mı?

"İçmeler Kamp Alanı" sayfasını terk etmek üzere olduğunu gördük. Umarım yanılıyoruzdur :) Kamprota'yı sizden gelen yorumlarla zenginleştirmeye çalışıyoruz.