Huser Yaylası – Sis Denizi (Bulut Denizi)

Yukarışimşirli/Çamlıhemşin, Rize, Türkiye
Gezi Rotası Ücretsiz
Huser Yaylası – Sis Denizi (Bulut Denizi)
Yukarışimşirli/Çamlıhemşin, Rize, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Huser Yaylası

Huser Yaylası Çamlıhemşin yaylalar bölgesinde yer alan tüm yaylalar arasında en çok sevdiğimiz ve en büyüleyici bulduğumuz yaylalardan biri oldu. Huser Yaylası gün içerisinde bulutların ayaklarımızın altında oluşturduğu sis denizi görüntüsü ile büyüleyici manzaralara ev sahipliği yapıyor. 2700m rakımlı bu yaylada oturan yerliler mevcut. Hava Ağustos aylarında dahi gündüz 18 gece ise yer yer 9-12 derece arasında olabiliyor.

Yeme-İçme

Yaylada yeme-içme imkanı mevcut ancak tahmin edersiniz ki mahrumiyet bölgesi olmasından dolayı fiyatlar Çamlıhemşin merkezine göre biraz pahalıdır. Ve yeme-içme hizmeti veren bu yerler akşam saat 20:00 gibi kapanıyor. Kampçı iseniz sabaha kadar bir başınasınız demektir. Buna göre içme suyu, yiyecek, yakacak gibi ihtiyaçlarınızı en geç akşam 20:00 ‘a kadar temin etmelisiniz.

Ulaşım nasıl sağlarım?

Ulaşımı bozuk yolları sebebiyle gerçekten çok zor. 4×2 ve 4×4 araçların ancak çıkabildiği bu yaylaya ayrıyeten Ayder Yaylasının içinden geçerek yolun sonunda göreceğiniz Tur araçları da kalkıyor. Bu tur araçları ile pazarlık edip Huser Yaylasına çıkan bir araçla yaylaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Otostopla seyahat edenler, bölgede otostopla yaylalara çıkmak gerçekten çok güç. Genelde yolların zorlu olması sebebiyle araçta ağırlık olmaması için otostopçu almaya sıcak bakmıyorlar. Otostop Haritamızı kontrol ederek yol durumuna bakabilirsiniz

Kamp Önerileri

Kamp yapılabilir alanlar mevcut. Ancak 0 derece veya en kötü +5 derece bir uyku tulumu olmazsa olmaz. Yaylada belediyenin, bozuk yollardan ötürü çöp alma hizmeti yok. Bu sebeple mutlak suretle yanınızda çöp torbası bulundurmak, çöpünüzü beraberinde götürmek zorundasınız.+

Vahşi Yaşam

Karadeniz’in hemen her yaylasında olabileceği gibi Huser Yaylası ‘nda da ayılara rast gelebilirsiniz. Ancak yüksek rakımı ve yiyecek bulmanın daha zor olması sebebiyle ayılar bu rakımlara nadiren çıkarlar.

İlgili Yazılar:

Kış Kampı yaparken nelere dikkat etmelisiniz?
Kamp Malzemesi listesi A’dan Z’ye kamp malzemeleri


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 1:54 am
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası
  • Maks. İrtifa: 2700m
  • Konaklama Türü: Çadır
  • Adres: Huser Yaylası, Huser Yaylası, Yukarışimşirli/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır