Gürcistan Tarihi Anıtı

Tiflis, Tbilisi, Gürcistan

Gürcistan Tarihi Anıtı

Tiflis, Tbilisi, Gürcistan

AÇIKLAMA

Gürcistan Tarihi Anıtı

Gürcistan Tarihi Anıtı ‘nın inşaatı 1985’te başlamış ve hiçbir zaman tamamlanamamış.

Chronicles, 9. ve 14. yüzyıllardan kalma bir dizi farklı metinden oluşur. Bu eserlerin çıkması ve yazarlarının tanımlanması (örneğin, Leonti Mroveli ve Juansheriani), bilimsel tartışmalara konu olmuştur.  Bu görkemli anıt gürcüler tarafından dahi çok az biliniyor.

Gürcistan Anıtı ‘nın ne olduğunu tarif etmek için yapabilecek en iyi tarif  “bir tepeye yerleştirilmiş devasa sütunlardan oluşan, Gürcistan’ın tarihini anlatan bir anıt” olduğudur.  Heykelin üst kısmı Gürcistan’ın kral ve kraliçelerine ait, alt kısmı ise İsa Mesih’in yaşamını yansıtıyor. Heykel otoyoldan dahi tamamı görülebilecek bir büyüklüktedir.

Uzunca bir merdivenden çujaraj Gürcistan Anıtının bulunduğu platformun tepesine çıkıyorsunuz. En tepeye çıktığınızda anıtın gerçekte ne kadar büyük olduğu hakkında bir fikriniz olabiliyor. Yukarıdaki heykelin önünde, Hristiyanlığı Gürcistan’a getiren kadın olan, Aziz Nino’nun haçı var. Heykelin arkasında bir şapel var. Heykelin etrafında yürürken, deniz değil bir rezervuar olan Tiflis denizinin ve kentin komünist bloklarının mükemmel manzarasını görüyorsunuz.

Yol tarifi

Yukarıda fotoğraf bölümünde harita simgesine tıklayarak anıtın tam konumunu görüp, google map üzerinde açarak yol tarifi alabilirsiniz.

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 9, 2020 » 4:37 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler

Sponsor Reklam

Üye olun, reklamsız gezin
  • Adres Annunciation Church, Tiflis, Gürcistan
  • İlçe Tiflis
  • Şehir Tbilisi
  • Area Gürcistan
  • Ülke Gürcistan

Sponsor Reklam

Üye olun, reklamsız gezin

   Puan Verin

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumlaİlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Kaynaklar korunuyor.