Grotto Azzurra (Mavi Mağara)

Anacapri, Campania, İtalya

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 13 Mart 2023

Grotto Azzurra (Mavi Mağara)

Grotto Azzurra, dağın kıyısında, 60 metre uzunluğunda ve 25 metre genişliğinde doğal bir deniz mağarasıdır ve sadece iki metre genişliğinde ve su seviyesinde dar bir ağızdan ulaşılabilir. En fazla dört yolcu taşıyan küçük kayıklarla mağaraya  girerken, başınızı kayık seviyesinin altına eğmek zorunda kalıyorsunuz.

İçeri girdiğinizde ise  mağaraya girmeyi bekleyen teknelerin karmaşasından  uzak sessiz, sakin, huzurlu bir şekilde suyun maviliği sizi karşılıyor.
Grotto Azzurra Roma İmparatoru Tiberius’un hükümdarlığı zamanında bir deniz tapınağı olarak kullanılmakta olup bu döneme ait buluntular 1964 yılında gün yüzüne çıkmıştır. Buluntular Anacapri’de bulunan Casa Rossa Müzesi’nde sergilenmektedir. Ayrıca Sophia Loren ve Clark Gable’ın “İt started in naples” filminin bir kısmı da burada çekilmiştir.

Amalfi Sahili’nden Capri’ye Ulaşım

Amalfi Sahili’nden Capri’deki Blue Grotto’ya ulaşmak için Nisan-Ekim arasındaki Positano, Amalfi veya Salerno limanlarından günlük olarak birçok seferle feribota binebilirsiniz. Amalfi veya Positano’den yolculuk yaklaşık bir saat sürüyor ve tek yön sürüş için kişi başı maliyet 24,50 €.
Güncellenmiş programlar ve fiyatlar için aşağıdaki sayfaya bakınız: Amalfi Coast feribot takvimi.

Sorrento’dan Capri’ye Ulaşım

Sorrento’dan Capri adasına ulaşmak için, 20 dakikalık bir yolculuk olan hızlı  deniz otobüsünü kullanabilirsiniz. Tek yön  için kişi başı maliyet 20,50 € ‘dur ve biletler çevrimiçi olarak veya Sorrento’nun yat limanında Capri’ye yapacağınız seyahatin aynı sabahında rahat bir şekilde rezerve edilebilir. Güncellenmiş programlar ve fiyatlar için aşağıdaki sayfaya bakınız: Capri ferry timetable.

Özel tekne turu ile Capri’ye ulaşım

Amalfi Sahili, Salerno veya Sorrento’dan kendi özel teknenizle Capri adasını ziyaret ediyorsanız ve Mavi Mağara’yı deneyimlemek istiyorsanız, kaptanınızdan mağaraya yakın şamandıralara demir atmasını ve bekleyen kürekli teknelerden birine sinyal göndermesini isteyebilirsiniz. aldı. Kayığa binmek biraz zordur, kayığınızın yan tarafını yanaştırmanız, sonra kayığın içine atlamanız gerekir. Biletler yüzen bilet gişesinden satın alınabilir.

Capri’den Blue Grotto’ya Ulaşım

Capri adasında, Blue Grotto’ya tekne veya otobüsle ulaşabilirsiniz.

1. Tekneyle Blue Grotto’ya Ulaşım

Birçok şirket, Marina Grande’den Blue Grotto’ya gidiş dönüş gezileri veya Blue Grotto’da mola veren tüm Capri adasını gezme imkanı sunmaktadır.
Marina Grande’den doğrudan Blue Grotto’ya gidip Marina Grande’ye geri dönmek için, en yoğun sezonda, Temmuz ve Ağustos aylarında yaklaşık  bir saatinizi  ayırmanız yeterli. Bu size yaklaşık 15 € ya malolur. Blue Grotto’da mola vererek tüm adanın etrafını saran bir turu tercih ediyorsanız, zamanınızın birkaç saatini ayırın. Bunun ücreti ise yaklaşık 18 €. Blue Grotto’ya girdikten sonra mağaraya girmek için 15 € ek bir ücret ödemeniz gerekir (bu ücret tur teknesinin ücretine dahil değildir).

2. Anacapri’den otobüsle Blue Grotto’ya ulaşım

Anacapri’den Piazza Cimitero’dan Blue Grotto’ya doğru otobüse binin. Son durakta durduktan sonra, Blue Grotto’nun girişine giden merdivenleri kullanın. Teknelerde mağara için bir kuyruk var.

Blue Grotto’ya girme ücreti

Blue Grotto’ya tekne veya otobüsle gitmenin maliyetine ek olarak, sizi mağaraya götüren kayığa binmek için ek bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Orada o an alınabilen biletlerin ücreti ise 15€. Ayrıca, 6 yaşından küçük çocukların girmesi ücretsizdir ve 18 yaşın altındaki AB vatandaşları kayığın nakliyesi için 11 € öder.

Blue Grotto her zaman açık mı?

Blue Grotto tüm yıl boyunca hava durumuna bağlı olarak açıktır.Çoğunlukla kış aylarında genellikle kasım-mart ayları arasında kapalıdır. Kışın ziyaret etmeyi planlıyorsanız, önce mağara açıksa, Laser Capri (Molo 21) ve Motoscafisti di Capri (Molo 0) bilet gişelerinden kontrol etmenizi öneririz. Normalde bilet gişeleri kapalıysa, mağara da kapanır.

Blue Grotto ziyaret etmek için;

Mağaraya gidecekseniz suyun mavi halini en güzel  güneşli bir günde öğle saatlerinde bulabilirsiniz. Bulutlu bir günde, bu mağarayı bu kadar ünlü kılan parlak mavi rengi görme deneyimini kaçırırsınız.

 


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 13, 2023 » 6:54 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: 80071 Anacapri, Napoli ili, İtalya
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır