AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 13 Mart 2023

Gökgöl Mağarası Zonguldak’ın 5 km güneydoğusunda, ZonguldakAnkara karayolu üzerinde Zonguldak girişinde yolun sağ tarafında yer alır. İçerisinde akan bir dere ve büyüklüğü ile Karadeniz bölgesinin en güzel mağaralarından birisi. Mağaranın yaklaşık 875 metrelik alanı ziyarete açık. Kollarıyla birlikte mağaranın asıl toplam uzunluğu yaklaşık 3350 metre. Türkiye’nin 10. en uzun mağarası olma özelliği taşıyor.

Mağaranın ikisi fosilleşmiş, biri aktif  toplam üç girişi vardır. İçerisinde akan dereyi köprülerle geçebiliyorsunuz. Mağara Fosil Giriş, Damlataşlar Galerisi, Çöküntü Salonu, Muhteşem Salon, Büyük Çöküntü Salonu ve Harikalar Salonu gibi bölümlere ayrılmıştır. Aydınlatması çok iyi olan mağarada platformlar ile yürüyüş parkuru, köprüler ve seyir terasları vardır. Mağara gezisi için yaklaşık 40 dakika ayırmanız yeterli olacaktır.

Gökgöl Mağarası Yol Tarifi ve Giriş Ücretleri

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz. Otopark biraz yetersiz. Giriş Ücretleri 2022 Mayıs ayı için Yetişkin 15 TL  Öğrenci 10 TL. Öğretmen indirimi olmayan mağaraya girişte Müze kart da geçerli değil.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmiş iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak  gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 13, 2023 » 6:53 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Giriş Ücreti: 15
  • Adres: Asma, Gökgöl Mağarası, Zonguldak Merkez/Zonguldak, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır