Fethiye Yamaç Paraşütü Turu (Ölüdeniz Travel)

  • $1/Fiyat sorunuz
Ölüdeniz, Muğla, Türkiye
Doğa Aktivitesi Ücretli
Fethiye Yamaç Paraşütü Turu (Ölüdeniz Travel)
Ölüdeniz, Muğla, Türkiye
  • $1/Fiyat sorunuz

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 9 Temmuz 2023

Hareket Yerleri

Fethiye 07:45,Fethiye 10:00,Fethiye 13:15,Fethiye 15:00,Çalış: 07:30,Çalış 10:00,Çalış 13.15,Çalış 15:00,Ovacık 08:00,Ovacık 10:30,Ovacık 13:30,Ovacık 15:30,Hisarönü 08:00,Hisarönü 10:45,Hisarönü 13:45,Hisarönü 15:45,Ölüdeniz 08:15,Ölüdeniz 10:30,Ölüdeniz 13:30,Ölüdeniz 15:30,Letoonia Clup Hotel 07:30,Letoonia Clup Hotel 10:00,Letoonia Clup Hotel 12:45,Letoonia Clup Hotel 14:45,Liberty Hotels Lykia 07:30,Liberty Hotels Lykia 10:30,Liberty Hotels Lykia 13:00,Liberty Hotels Lykia 15:30

Fethiye’ye Gidenlerin Yapmadan Dönmemesi Gereken Aktiviteler

Fethiye’ye gidenlerin yapmadan dönmemesi gereken aktiviteler arasında ilk sıraya Fethiye Yamaç Paraşütü konabilir. Profesyonel pilotlar eşliğinde gerçekleşecek deneyim, uçmak için sadece birkaç adım atmanızı gerektirir. Güvenilir ekipmanlarla gerçekleşen uçuşlar aynı zamanda videoya çekilerek bu deneyimin ölümsüz olması sağlanabilir. Gün içinde 5 farklı saat seçeneği arasında yapılacak tercihler uçuş yapacak misafirlerimizin talebine bağlıdır. Belirlenen uçuş saatine uygun transfer hizmeti ücrete dahildir.

Dünyanın sayılı pistleri arasında gösterilen Babadağ, 2000 metre yüksekliktedir. Yaklaşık olarak 45 dakika sürecek olan uçuşun sonunda Ölüdeniz plajına iniş gerçekleşir. 4 mevsim yapılabilecek olan bu aktivite sırasında görülecek manzara insanı etkilemeye yeter. Yüksek teminat altında sigortalanan misafirlerimiz, güvenlik önlemlerinin alındığı deneyimli pilotlar eşliğinde uçuş yaparak hayallerine bir adım daha yaklaşabilirler.

Yamaç Paraşütü Yapmak Güvenli midir?

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü yapmak isteyenlerin akıllarına gelen ilk soru bu faaliyetin güvenli olup olmadığıdır. Riski son derece düşük olan bu spor, isteyen herkes için güvenli bir şekilde tamamlanabilir. Çift kişilik Fethiye Tandem Yamaç Paraşütü öncesinde alınması gereken en önemli kişisel tedbirin doğru firma seçmek olacağı söylenebilir. Konusunda deneyimli bir pilotla uçarak üzerinizdeki psikolojik baskıyı minimum seviyeye çekebilir ve bulunduğunuz andan memnun kalabilirsiniz.

Uçuşlarda geçerli yaş, boy ve kilo sınırı; rezervasyon öncesinde öğrenilebilir. Kadınlar için 100 kg olan sınır erkekler için 110 kg dır. 110 kg’dan fazla olan adayların önceden uçuş ekibiyle görüşmesi ve onay alması istenir. Boy sınırının maksimum 2 metre olduğu yamaç paraşütü fiyatları sezona göre değişiklik gösterebilir. Buna rağmen bu aktivite de aile indirimi ya da grup için özel tarife uygulaması yoktur. Haziran ve Ağustos ayları uçuşların en yoğun olduğu dönemler arasında gösterilebilir. Hamilelerin yanı sıra 4 yaşın altındaki çocuklar, panik atak, kalp ve tansiyon hastaları için yamaç paraşütü uygun değildir. Rahat bir ayakkabı, kıyafet ve güneş gözlüğü ile gerçekleşecek uçuş öncesinde yapılması zorunlu olan herhangi bir şeyin olmadığı söylenebilir.

Gün batımı uçuşları haricinde adrenalin tutkunlarının özellikle yüzlerini güneş koruyucusuyla güvence altına alması tavsiye edilir. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü uçuşu öncesinde verilecek küçük çaplı bir birifing ardından kafalarda yer eden sorular cevaplarını bulur. Hava tahmininin alınmasının ardından hazırlıklar başlar ve uçuşun gerçekleşmesi için her türlü kural eksiksiz bir şekilde hayata geçirilir. Sabah 07.00’de başlayan uçuş deneyimi gün içinde sürebileceği gibi gün batımına kadar da devam eder. Haftanın her günü gerçekleşecek uçuş fiyatlarına sigorta, ekipman ve transfer ücreti dahil edilirken uçuş esnasında çekilecek fotoğraf ve video extra olarak ücretlendirilir.

Kuşbakışı Manzaranın Tarifsiz Güzelliğine Şahit Olun!

Fethiye’de mutlaka yapılması gereken faaliyetler arasında sayılan Fethiye Yamaç Paraşütü, bölgenin doğal güzelliğini keşfetmek isteyenler için vazgeçilemeyecek bir tutkudur. Sadece ülkemizin değil tüm dünyanın sayılı pistlerinden birisi olan Fethiye’de efsane manzaraya kuşbaşı şahitlik etmek için tüm korku ve endişelerinizi bir kenara bırakarak Fethiye Yamaç Paraşütü yapmayı deneyebilirsiniz. Deneyenlerin unutmak istemedikleri anılar biriktirmelerine sebep olan bu güzellik sayesinde bulut misali havalara uçabilir ve paraşütün açılması için gerekli rüzgarı beklemeye koyulabilirsiniz.

Cesaretinizden emin olarak bölgede hizmet veren Fethiye Yamaç Paraşütü Firmaları hakkında fikir sahibi olabilir ve tatilin keyfini çıkarmaya hazırlanabilirsiniz. Kontroller esnasında bakılması gereken konular arasında; paraşüt ekipmanlarının yaşı, rutin bakımlarının yapılıp yapılmadığı ve kalitesi olmalıdır. Uçuş yapılacak pilotun deneyimi ve bilgi birikimi tam ve bunları belgeleyen sertifikasının gerçek ve eksiksiz olması zorunludur.

Firmamız bu çok önemli kriterleri büyük bir titizlikle takip etmektedir. Rezervasyon yaptığınız gün seçtiğiniz saate uygun olarak transfer hizmetinden yararlanarak Baba Dağ ın zirvesine çıkabilir ve daha sonra kendinizi pilotunuzun vereceği direktifler doğrultusunda boşluğa bırakabilirsiniz. Akdeniz’den Likya sahiline, Toros dağlarından Ölüdeniz‘e kadar her yerin ayaklarınızın altında kaldığı bu eşsiz uçuş deneyiminde adrenalin yüklü dakikalar geçirebilirsiniz.

Not : Fethiye Yamaç Paraşütü Uçuşlarımız hava durumuna bağlı olduğundan rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızı ve tatilinizin son gününe bırakmamanızı tavsiye ederiz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Temmuz 9, 2023 » 10:55 am
  • Fiyat: $1/Fiyat sorunuz
  • Kategori: Paraşüt Turları
  • Tür: Doğa Aktivitesi
  • Hareket Yeri: Ölüdeniz

EK DETAYLAR

  • Tur Günleri: 7 Gün
  • Fiyata Dahil: Sigorta - Transfer - Yamaç Paraşütü Ekipmanları
  • Adres: Ölüdeniz, Fethiye/Muğla, Türkiye
Reklamsız gezinti için

Rezervasyon Planlayın

Rezervasyon kimin adına?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Ölüdeniz Travel
  • Ölüdeniz Travel