AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 13 Mart 2023

Fethiye’nin Faralya Köyü’nde 50 metre yükseklikten dökülen şelalesi, barındırdığı 80’den fazla kelebek türü ile tepelerin arasında kalarak kendini korumuş bir koy olan kelebekler vadisine  ulaşmak için öncelikle Fethiye Ölüdeniz’e gelmeniz ardından, Ölüdeniz’den kalkan teknelere binmeniz gerekmektedir. Bu tekne sizi 25 TL karşılığında Ölüdeniz’den alıp Kelebekler Vadisi’ne direk olarak götürüyor. Yaklaşık 25-30 dakikada vadiye varabiliyorsunuz. Ödediğiniz ücret aynı zamanda dönüşü de kapsıyor ve teknede biletinizi alıp size ücretsiz geri dönebilmeniz için bir kart veriyorlar.

Kara yoluyla ulaşmak artık mümkün değil vadiye iniş iplerini yaşanan kazalar sonrasında sökme kararı aldılar.

Kelebekler Vadisi‘ne tekne ile giderseniz eğer tekneden sahile indiğiniz anda görevliler 90 TL karşılığında kamp kaydınızı yaptırmanızı istiyor. Yani Kelebekler Vadisi’nde kamp ücreti kişi başı 90 TL ve ücreti ödemezseniz orada konaklamanın yolu yok. İndikten sonra ücreti ödemek istemezseniz 17:00’a kadar sahilde takılabilirsiniz. Ardından ya tekneye binip geri dönmek zorundasınız.

Vadi manzarası olsun koya inmeme gerek yok derseniz  Otogar’dan kalkan Faralya minibüslerine binip, Ölüdeniz’i geçtikten sonra Kelebekler Vadisi’nin yukarısında inebilir, yolun sonunda yani zirvedeki kamp alanında ( George house) kalabilirsiniz.Orada çadırla konaklama ücreti 55 TL. Bu ücrete sabah ve akşam yemeği dahil. (açık büfe olarak).Dilerseniz çadırınızı ormana ücretsiz kurup kamp alanının yemek olanaklarından 15 TL karşılığında faydalanabilirsiniz.

( Ücretler 2018 yılına aittir: )


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 13, 2023 » 7:36 pm
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası
  • Konaklama Türü: Çadır
  • Adres: Kelebekler Vadisi, Uzunyurt, Fethiye/Muğla, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır