Uygulama kaynakları korunuyor..

Rotaları Karşılaştır

Erikli Şelalesi-Delmece Yaylası Bisiklet Rotası (34 km)

Karpuzdere Mahallesi, Teşvikiye Caddesi, Çınarcık/Yalova, Türkiye

Özellikler & İmkanlar

Rota Açıklaması

Erikli Şelalesi-Delmece Yaylası Bisiklet Rotası için Yalova Merkez veya Teşvikiye köyü bisiklet için başlangıç noktası olarak seçilebilir.  Teşvikiye başlangıçlı rotada ilk etap çok hafif bir yokuşla başlayarak alabalık tesislerinden sonra yavaş yavaş artmaya başlayan bir eğimle yükselir.

Yaklaşık 30-35 dakika tırmanıştan sonra yol nispeten daha hafif seyrediyor. Tepe noktasına erişince çeşmede kısa bir mola verebilir ya da Erikli Yaylası çevresindeki şelaleleri gezebilirsiniz. Geniş bir düzlüğe kurulmuş yayla, bisiklet meraklılarının kamp atacakları mükemmel bir mekân.

Delmece Yaylası’na çıkılan yolu tercih edenler Kent Ormanı’ndan iki buçuk kilometre uzaktaki Büyük Dipsiz Göl ile yine Kent Ormanı’ndan dört kilometre mesafedeki Küçük Dipsiz Gölü’ne uğrayabilir. Bursa üzerinden gelecek olanlar için tamamı asfalt yol olan Bursa-Gemlik-Hayriye-Selimiye Köyü Yeşil-Mavi Yol güzergâhını takip ederek Delmece Yaylasına varabilir.

Selimiye köyünden Delmece Yaylası’na gidilen yol üzerinde, uçak kazasında hayatını kaybeden ünlü müzisyen Onno Tunç anıtı bulunuyor.

Bu içeriği paylaşın:
  • Adres: Karpuzdere Mahallesi, Teşvikiye Caddesi, Çınarcık/Yalova, Türkiye
  • İlçe: Çınarcık
  • Şehir: Yalova
  • Posta Kodu: 77300
  • Ülke: Türkiye

    Bu rota hakkında bildiklerini aktarmak ister misin?

    Giriş Yapın