Uygulama kaynakları korunuyor..

Rotaları Karşılaştır

Durusu Terkos Gölü Kamp Alanı

Durusu Gölü, Balaban Mahallesi, Arnavutköy/İstanbul, Türkiye

Rota Açıklaması

 

Durusu Terkos Gölü Kamp Alanı

Tatatammm. Benim İstanbul’dan kaçış rotalarımdan Durusu Terkos Gölü. Ben kamp için Balaban köyündeki köylülerin yazla dedikleri kıyısını kullanıyorum. Göl turna avcılığına müsait olduğu için dönem dönem balıkçılarında kamp yeri.

Kano kiralayabilir keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kamp ücretsiz ama herhangi bir sorun yaşayacak olsanız da üj-bej dakikaya hallolur çok tatlı insanları var köyün. Bir dönem esenlerden İETT ile ulaşmak mümkündü şimdiki durumunu biliyorum ama Çatalca’dan Balaban köyüne minibüs bulabilirsiniz.

Durusu, İstanbul ilinin Avrupa yakasında bulunan bir göl ve mahalle İstanbul’un kuzey-batısında, kente yaklaşık 40–50 km. uzaklıkta olup, 40’ 19’’ kuzey ve 28’ 32’’ doğu koordinatları arasında bulunan, lagün kökenli, az tuzlu bir göldür.  Durusu Terkos Gölü ‘nün denizden yüksekliği +4,5 ile -2 metre arasındadır.

 

Nasıl Ulaşılır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de birşeyler ekleyin

Bu bölgede kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu içeriği paylaşın:
  • Adres: Durusu Gölü, Balaban Mahallesi, Arnavutköy/İstanbul, Türkiye
  • İlçe: Arnavutköy
  • Şehir: İstanbul
  • Posta Kodu: 34283
  • Ülke: Türkiye

Tanıtım Videosu

    Bu rota hakkında bildiklerini aktarmak ister misin?

    Giriş Yapın